Galeria

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Ilość zdjęć: 77

Ciekawym doświadczeniem była kwietniowa wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Przedszkolaki, pod przewodnictwem pani w śląskim stroju rozbarskim, miały okazję zapoznać się z pokaźnym wycinkiem historii życia codziennego na Śląsku. Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie w dawnej szkole, obejrzały różnorodne przybory, przedmioty, meble oraz urządzenia służące dzieciom i dorosłym na co dzień, poczynając od „rysika i tabulki”, a na komputerze kończąc. Wiele zgromadzonych sprzętów gospodarstwa domowego, strojów używanych było blisko sto lat temu. W ramach tejże wycieczki przedszkolaki obejrzały BAJKĘ O CHLEBIE, poznały proces wypieku chleba, a następnie po szczegółowym instruktażu gospodyni, każde dziecko samodzielnie wykonało swojego zawijańca z ciasta chlebowego, które po upieczeniu wszystkim bardzo smakowały. Przy tej okazji dzieci poznały również odpowiednie słowa w jęz. angielskim.

pokaż więcej »

Święty Mikołaj dzieciom!!!

Ilość zdjęć: 24

20 grudnia 2012 roku do naszej gminy zawitał tajemniczy Święty Mikołaj z elfami, który przywiózł dla dzieci 65 wspaniałych prezentów. Dzieci miały dla niego listy, rysunki, wycinane serduszka, śpiewały kolędy, mówiły wierszyki i cieszyły się, że o nich pamiętał.

pokaż więcej »

Wycieczka z elementami języka angielskiego - Przedszkole w Ciasnej

Ilość zdjęć: 19

Galeria obrazująca realizację projektu "Przedszkole dla wszystkich dzieci" współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

pokaż więcej »

Realizacja: IDcom-web.pl