Aktualności

29 czerwca 2017 23:53 | Aktualności

Festyn Rodzinny w Sierakowie Śląskim

Festyn Rodzinny :-)

Występy artystyczne w wykonaniu uczniów, dmuchany zamek, wspólne grillowanie. To tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na dzieci Zespołu Szkolno -Przedszkolnego z Sierakowa Śl. oraz ich rodziców. Wspólna zabawa odbyła się 24 czerwca na boisku przy hali sportowej w Sierakowie Śl. Przez cały dzień towarzyszyła nam wspaniała, słoneczna pogoda.

Sobotnia impreza plenerowa ubiegła pod znakiem zakończenia wakacji ale w tym dniu głównie chodziło o wspólne spędzanie czasu przez dzieci i rodziców. Piknik Rodzinny to połączone obchody Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Wszystkich gości powitał Dyrektor szkoły Pan Jerzy Dubiel oraz Wicedyrektor Pani Jolanta Kaczmarzyk. Dla przybyłych na piknik przygotowano wiele atrakcji, których zadaniem była wspólna integracja.

Zebrani mieli okazję wysłuchania występów artystycznych naszych uczniów. Były tańce, piosenki oraz bardzo zabawne inscenizacje. Hitem okazał się wspólny występ nauczycieli oraz rodziców w inscenizacji wiersza „Kaczka Dziwaczka”, barwna interpretacja wiersza rozbawiła publiczność do łez. Po występach odbyła się loteria fantowa, każdy los krył w sobie cenne nagrody. Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na wycieczkę dla uczniów. Odbył się również wcześniej zapowiedziany konkurs kulinarny w ramach projektu „Erasmus +”, gdzie każdy uczestnik otrzymał fantastyczne nagrody.

W kolejnym punkcie programu znalazł się pokaz straży pożarnej z OSP Sieraków, podczas której odbyły się dwa pokazy gaśnicze. Nie zabrakło wody i piany, w której uczniowie chętnie się chłodzili. Później zebrani mogli wziąć udział w zorganizowanych dla nich grach, zabawach, malowaniu twarzy.

Były tańce z Myszka Miki, taniec na gazecie, rzucanie balonami z wodą oraz wiele innych. Maluchy mogły skorzystać urządzeń, które sprawiały im sporo frajdy. Dzieci bawiły się skacząc w dmuchanym zamku oraz jeżdżąc na gokartach. Starsi mogli spróbować swych sił w strzelaniu z broni pneumatycznej (wiatrówki) podczas Zawodów Strzeleckich organizowanych przez Klub Strzelecki LOK. Goście korzystali z punktu gastronomicznego - dla pokrzepienia były darmowe ciasta, sałatki oraz kiełbaski z grilla. Obfite stoły spowodowały, że nikt nie wyszedł głodny.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gościom, organizatorom, sponsorom i wszystkim dobrym duszom, które przyczyniły się do tego, że Piknik Rodzinny wypadł tak świetnie! Najważniejsze podziękowania i brawa należą się Rodzinom, które wzięły udział w tegorocznym Pikniku. Bez Was – bez Waszych uśmiechów, zaangażowania, pięknej rywalizacji i radości te święto nie miałoby sensu. Wszyscy świetnie się bawili. Miło jest spędzać weekendowe popołudnia wraz z rodziną. Fajnie jest słyszeć dobiegający z każdego zakątka śmiech dzieci i dumne głosy rodziców. Mamy nadzieję, że na kolejnej edycji pikniku będzie nas jeszcze więcej !

Serdeczne podziękowania sponsorom:

--AWEX GPR z Sierakowa Śląskiego

--Sklep NOMI

– Joanna Parkitna

--Pan Tadeusz Kulej

– TARTAK

--Stacja Paliw, pan Edmund Kasprzak

--AMAR

--Centrum Ogrodnicze OBRUŚNIK

--Sklep upominkowy „Świat Prezentów u --Basi”, Barbara Zamowska

--„Chochla smaku”, Barbara Prządka-Nowicka

--Anna i Joachim Hadasik

--Klarisa, salon kosmetyczny z Lublińca

--Fryzjerstwo damsko-męskie Katarzyna Kosytorz

--Pizzeria Margarita z Lublińca

--CLARIA, Dorota Gowarzewska, Lubliniec

--Hurtownia NOVA z Lublińca

--Firma ogrodnicza STODOŁA z Lublińca

--Państwo Pluszczak ze sklepu sportowego

--MEGADOM z Lublińca

--Firmie OTTIMO z Lublińca

--Drukarni SVD z Lublińca

--Aptece Centrum z Lublińca

--Piekarni FAMUŁA z Kochanowic

--Stacji Paliw Orlen w Lublińcu

--Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciasnej

 

Przeczytano: 907 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl