Aktualności

 

 

 

 

 logo_gok1jpg [300x29]

Zajęcia z robotyki podczas wakacji 

Wakacje trwają w najlepsze, a dla dzieci z gminy Ciasna przygotowano ciekawa ofertę zajęć. W terminie 13-17 lipca najmłodsi mieszkańcy mogli uczestniczyć w zajęciach z robotyki. Szczegóły w naszym materiale!

robotyka_ciasna3jpg [1353x757]

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄ 

mazoretki1naborjpg [999x1428]

 

 


Zapraszamy na zajęcia z robotyki

Zajęcia będą odbywać się z zachowaniem wytycznych rygoru sanitarnego. 

robotyka_ciasna2png [1997x1890]

 

 

 


AKCJA #GASZYNCHALLENGE

Gminna Orkiestra Dęta, Mażoretki „Copacabana” oraz Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej zostali nominowani do Akcji Gaszyn Challenge i „pompowali” dla Wojtusia.

Pomysłodawcą całej akcji był strażak z OSP Gaszyn, w ramach akcji wystarczyło zrobić 10 pompek (kobiety mogły zamienić na przysiady). Osoby które wykonały zadanie wpłacały minimum 5 zł, jeżeli nie minimum 10 zł. na zbiórkę pieniędzy, przez platformę Siepomaga.pl, dla chorego Wojtusia. Udało się uzbierać potrzebną kwotę na leczenie chorego Wojtusia, a jako że akcja nie zwalniała, udało się pomóc kolejnym potrzebującym leczenia dzieciom.

gaszyngokjpg [700x403]

gaszynorkiestrajpg [700x405]

gaszynmazojpg [700x394]

 

 


DZIAŁANIE GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W CZASIE PANDEMII

zajecia_onlinejpg [666x419]

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄BAL KARNAWAŁOWY

Wyjątkowo zamiast próby, mażoretek Copacabana” najmłodsze dziewczynki bawiły się na balu karnawałowym. Muzyka, tańce i wspaniale spędzony czas!

bal_mazoretki_2020jpg [999x599]

 więcej zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/168385/bal_karnawalowy

 


Ferie w Gminie Ciasna

W tym roku w naszej Gminie, w czasie Ferii Zimowych, zostało zorganizowanych wiele atrakcji. Pierwszym wydarzeniem był zorganizowany przez OSP Ciasna „Biwak z pierwszą pomocą”. Dzieci w czasie weekendu uczyły się udzielania pierwszej pomocy, reagowania na zagrożenia. Gminny Ośrodek Kultury zorganizował zajęcia plastyczne – dzieci tworzyły kartki na Dzień Babci  i Dziadka, maski karnawałowe, grafiki i obrazy z plasteliny. Ponadto został zaproszony Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki z warsztatami teatralnymi i filmowymi oraz z malowaniem. Z kolei Uniwersytet Rozwoju zaprezentował sztuczki magiczne, które okazały się eksperymentami chemiczno-fizycznymi. Warsztaty miały na celu pokazanie dzieciom, że to co się dzieje dokoła nas w codziennym życiu, łatwo wytłumaczyć w sposób naukowy. Na zakończenie ferii odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci. Zabawy z animatorem, konkursy, zdjęcia w  fotobudce przy tych i wielu innych atrakcjach minęło sobotnie popołudnie. W niedzielę natomiast zostały udostępnione dmuchańce, na których dzieci wybawiły się przed powrotem do przedszkoli i szkół.

ferie_2020jpg [2048x1536]

ferie_grafiki_2020jpg [2048x1536]

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

więcej zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/167431/ferie_w_gminie_ciasna_


 


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 

12.01.2020 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Sztab Ciasna zebrał: 

19 562,68 zł, euro 24 centy, 25 lipa

Zobaczyliśmy występy wszystkich sekcji działających w Gminnym Ośrodku Kultury w Ciasnej – dziewczynki z Zespołu Tańca Mażoretkowego Copacabana oraz nasze nieocenione instruktorki – Karolinę Dudzik - która w tym roku była Szefem Sztabu Wielkiej Orkiestry, Angelikę Gajda, Roksanę Kaczmarzyk oraz Małgorzatę Prowdę – która w tym roku prowadziła licytację. Jako pierwsza zaprezentowała się Mała Orkiestra Dęta występująca pod batutą Pana Jarosława Prowdy, sekcja wokalną GokVoice prowadzoną przez Panią Patricię Wilk, która wystąpiła również z zespołem Pagretto. Wystąpił zespół Poland Bras, składający się z wychowanków orkiestry, a będący ich własną inicjatywą. Jako gwiazdy wieczoru wystąpili uczestnicy The Voice of Poland - Jędrzej Skiba i Sonia Hornatkiewicz. Na koniec wszyscy zapaliliśmy „Światełko do nieba”.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, osobom prywatnym, wolontariuszom oraz wszystkim osobom przychylnym tej inicjatywie bez wsparcia których nie byłoby możliwe zorganizowanie takiego Finału. Wymienić tutaj mogę firmy Askla, Pars, Żwir-Prom, Darbud, Ejot, Marpol, Vita Center, Kosmetyka Julia, Wioletta Burzyk, Kaniut,  FolWork i wielu innym. Podziękowania dla Straży Pożarnej oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich. 

wosp12012020jpg [2048x1536]

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

więcej zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/166516/wielka_orkiestra_swiatecznej_pomocy


. 


Koncert Kolęd

 

W święto Trzech Króli 06.01.2020 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Zborowskim zorganizowany przez Gminny Ośrodek kultury w Ciasnej. Podczas koncertu wystąpiła: Mała Orkiestra Dęta pod batutą Pana Jarosława Prowdy oraz Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Pana Tomasza Onyska. Gościem specjalnym był Zespół Gospelsi w Lublińca. Zespół prezentuje rozmaite nurty  muzyczne, jednak najbliższy jest dla nich „gospel”. Wystąpili w ośmioosobowym składzie z akompaniamentem pianina. Zaśpiewali kolędy, te najbardziej znane, wraz z publicznością.  Niepowtarzalna atmosfera kościoła, muzyki oraz oświetlenia stworzyła iście świąteczną atmosferę.

 koncertkoled6012020jpg [2048x1536]

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

więcej zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/166515/koncert_koled

 

 


Prosimy o nadsyłanie zgłoszeń na zajęcia!!!


ferie_zimowe_2020jpg [1000x1245]

 


 

12.01.2020

 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej zabwawy!!!


plakat_wosp_2020jpg [1000x1414]

 

 


Zapraszamy na wspólne kolędowanie!!!

koncertkoled2020jpg [665x999]


 


Zapraszamy wszystkich na wspólne Świętowanie!!!

sylwester2ajpg [2331x3508]
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci!

Zapraszamy do oddawania elektrośmieci w Gok Ciasna (budynek straży, wejście od boiska) 24-25.10.2019 w godzinach 16-18 oraz 26.10.2019 w godzinach 9-12!

 http://spciasna.pl…/wszystkie_dzieci_zbieraja_elektrosmieci


Zbiórka odbywa się także w Sierakowie Śląskim od 14-31.10.2019
http://spsierakow.superszkolna.pl/…/wszystkie_dzieci_zbiera…

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!  Zapraszamy na zajęcia ROBOTYKA LEGO

Akademia Małego Inżyniera w CIASNEJ

robotyka_amipng [1000x1100]

 

 


gokvoicejpg [2491x628] 

Szkolny dzwonek już zabrzmiał więc zapraszamy bardzo serdecznie na zajęcia wokalne GokVoice!
W celu ustalenia terminu zajęć prosimy o kontakt z instruktorką Panią Patrycją Wilk pod numerem: 694 269 182 lub 34 251 24 19.Pierwsze miejsce

Gminnej Orkiestry Dętej z Ciasnej!

orkiestra31082019jpg [999x749]

W ostatni, upalny weekend wakacji na Rynku w Tarnowskich Górach odbył się XII Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda. „Józef Szwed to tarnogórski muzyk i kompozytor. Długoletni korepetytor i dyrygent w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz pedagog na Katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Przez kilka lat pełnił funkcję kierownika uczelnianego studium dla kapelmistrzów orkiestr dętych. Równolegle do pracy pedagogicznej podjął współpracę z Polskim Związkiem Chórów i Orkiestr, przez kilkanaście lat sprawując merytoryczną opiekę nad orkiestrami dętymi.

Na dorobek kompozytorski Józefa Szweda składają się różnorodne kompozycje, opracowania i wiązanki pieśni ludowych, w tym dla Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz dzieło sceniczne pt. Miłośnica królewska. Poczesne miejsce w jego dorobku kompozytorskim stanowią także wiązanki pieśni powstańczych, legionowych, śląskich i opracowania popularnych utworów muzyki klasycznej” – czytamy w folderze festiwalowym.

W tym roku w konkursie startowały cztery orkiestry:  Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Milówki, Górnicza orkiestra Dęta KWK Sośnica z Gliwic, Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta z Tarnowskich Gór oraz Gminna Orkiestra Dęta z Ciasnej. Każda z orkiestr zagrała obowiązkowy utwór Józefa Szweda oraz utwory dowolne z których trzy były oceniane.  W tegorocznym konkursie brali udział laureaci z poprzednich lat, co świadczy o bardzo wysokim poziomie.

Gminna Orkiestra w Ciasnej wygrała konkurs zdobywając I miejsce oraz Nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w wysokości 5 tysięcy złoty i Nagrodę Dyrektora Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, którą jest wykonanie koncertu w filharmonii.

Gratulujemy!

 wiecej zdjęć na stronie Gminy Ciansa:

https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/159834/pierwsze_miejsce_gminnej_orkiestry_detej_z_ciasnej ZAPRASZAMY!!! 

 mazoretki07092019jpg [710x999]

 
Mistrzostwa Świata Mażoretek w Pradze 2019

 mazoretki_praga_24082019jpg [700x525]

24.08.2019 na Mistrzostwach Świata Mażoretek w Pradze nasze Mażoretki zaprezentowały dwie choreografie w kategoriach: miniformacja oraz trio. Niestety, obydwie znalazły się poza najlepszą trójką. Zajęły czwarte miejsce tracąc do brązowego medalu w kategorii miniformacja 0,65 a w trio 0,2 punktu. W tym roku nie udało się stanąć na podium, ale dziewczęta już biorą się do pracy i będą startować za rok. Dziękujemy za zaangażowanie i pracę Martynie Jelonek, Emilii Kosytorz, Julii Kosytorz, Simonie Mrugała, Emilii Stanossek oraz instruktorkom Karolinie Dudzik i Angelice Gajda.

Gratulujemy! Dożynki Powiatu Lublinieckiego

oraz Gminy Ciasna 2019

dozynki_dzien_ijpg [990x743]

 

Pierwszy dzień Dożynek Powiatu Lublinieckiego i Gminy Ciasna rozpoczął się występami sekcji Gminnego Ośrodka Kultury w Ciasnej. jako pierwsze zaprezentowały się Mażoretki Copacabana, następnie młodzi wokaliści z sekcji GokVoice oraz Mała Orkiestra Dęta.

Do wspólnej biesiady zachęcali mieszkańców gminy – jako pierwsi Roman Kurosz i Szwarne Karlusy, następnie Jacek i Jolanta Kierok. Na zakończenie wieczoru odbyła się zabawa taneczna z zespołem SunRise.

Uroczyste obchody Dożynek rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji rolników Powiatu Lublinieckiego w Kościele Św. Trójcy w Ciasnej. Następnie odbył się barwny korowód z kościoła na teren przy hali sportowej.

Imprezę rozpoczęły powitania i przemówienia. Następnie zgodnie z tradycją, wręczono chleby przedstawicielom Gmin Powiatu oraz Sołtysom Gminy Ciasna.

W czasie imprezy odbył się konkurs na Najpiękniejszą Koronę Dożynkową, w której pierwsze miejsce zdobyła Glinica, miejsce drugie zajęła Wędzina, a trzecie miejsce Molna. W Konkursie na Najpiękniejszy Pojazd Dożynkowy, pierwsze miejsce zajęła Ciasna, drugie Glinica a trzecie Molna. W obu konkursach pozostałe sołectwa zajęły miejsce czwarte. Wszystkie miejsca zostały nagrodzone finansowo za udział w konkursach. (Po zebraniu materiałów z poszczególnych sołectw zostanie przedstawiony, w oddzielnym artykule, proces powstawania koron oraz pojazdów.)

W konkursie powiatowym na Najpiękniejszą Koronę Dożynkową pierwsze miejsce zdobyła Gmina Kochanowice, drugie Gmina Ciasna, oraz trzecie Gmina Koszęcin. W konkursie na Najpiękniejszy Pojazd Dożynkowy Pierwsze miejsce zajęła Gmina Ciasna, drugie Gmina Kochanowice, a trzecie Gmina Koszęcin.

W Ciasnej odbyły się prezentacje poszczególnych gmin. Oprócz wspaniałych zespołów z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, można było podziwiać uzdolnioną młodzież.

 Wieczorem odbył się koncert Sławomira, na który czekało wiele osób. Po koncercie Sławomir wraz z żoną rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami.

Tegoroczne dożynki, były największą od lat imprezą plenerową w Gminie Ciasna. Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Teresie Królik, Radzie sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w wydarzenie. Dziękujemy wszystkim sołectwom za wspaniałe Korony Dożynkowe oraz Pojazdy.


►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

 

wiecej zdjęć na stronie Gminy Ciansa:

https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/159114/dozynki_powiatu_lublinieckiego_oraz_gminy_ciasna_2019_fotorelacj

https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/159281/dozynki_powiatu_lublinieckiego_oraz_gminy_ciasna_2019_fotorelacj


Warsztaty deskorolkowe 18.08.2019

001_18082019impojpg [700x525]

W niedzielę od godz. 10.00 na Sakte Parku po raz pierwszy odbyły się warsztaty i pokazy deskorolkowe. Uczestnicy mogli wypróbować deskorolki renomowanych firm pod okiem trenerów z Impowoods. Można było zapoznać się z tym sportem, poznać techniki, zrobić projekt deskorolki czy wygrać wiele gadżetów. Mamy nadzieję, że wydarzenie w rozbudowanej formie jeszcze u nas zagości.Występy w Mochenwangen

Gminna Orkiestra Dęta oraz Mażoretki Copacabana wraz z instruktorami zostali zaproszeni na obchody 20-lecia Partnerstwa Gmin. 

 mochenwangen_2019_1jpg [999x749]

wiecej zdjęć na stronie Gminy Ciasna:

https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/159097/jubileusz_partnerstwa_gmin Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Ciasna oraz Powiatu Lublinieckiego na Dożynki, dnia 17-18.08.2019r.

Teren przy Hali Sportowej w Ciasnej, ul. Zjednoczenia 2A, 42-793 Ciasna

plakat_dozynki1718082019jpg [710x999]

Darmowe wrsztaty i pokazy deskorolkowe na Skate Parku w Ciasnej. 18.08.2019r. startujemy o godzinie 10.00  

ZAPRASZAMY!!!

skatepark18082019jpg [637x900] Dni Gminy Ciasna 2019 

collage15062019jpg [2048x1536]

 Dni Gminy Ciasna rozpoczęły się w sobotnie popołudnie występem Małej Orkiestry Dętej pod batutą Jarosława Prowdy. Następnie wystąpiły Mażoretki Copacabana: Przedszkolaki z układem który zajął 2 miejsce na Mistrzostwach Polski, Kadetki Młodsze, solowy występ Ani Widawskiej pompon oraz solowy występ Natalii Jaworek – choreografie do tych występów  stworzyła instruktorka Karolina Dudzik. Z choreografiami Angeliki Gajdy wystąpiły: duet  – Natalia Jaworek i Kasia Krzewska II Vice Mistrz Polski, trio z flagą: Angelika Gajda, Emilia Kosytorz, Simona Mrugała- Vice Mistrz Polski oraz solowy występ Emili Kosytorz – stworzony we współpracy z Emilią. Zaprezentowany został również występ solowy Ani Widawskiej z flagą – z choreografią Martyny Jelonek.

Po sekcjach działających w Gok-u wystąpili artyści związani z Radiem Silesia: duet Muzykanty oraz Robert Parma który poprowadził zabawę. Niestety z powodu warunków atmosferycznych oraz alertów pogodowych, przed godziną 24.00, zabawa została przerwana przez organizatora, ze względu na bezpieczeństwo osób przebywających na terenie imprezy. 

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

wiecej zdjęć na stronie Gminy Ciansa:

https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/156219/dni_gminy_ciasna_2019

 

collage16062019jpg [2048x1536]

 Niedzielę rozpoczęły występy Mażoretek Copacabana w całych składach. Dziewczęta występowały przed sceną, dzięki czemu mogliśmy podziwiać pełnowymiarowe (12x12m) układy taneczne tak jak na mistrzostwach. Swoje choreografie zaprezentowały trzy instruktorki Gok Ciasna. Karolina Dudzik: Miniformacja pompon Juniorki, Miniformacja flagi Seniorki – IV miejsce na Mistrzostwach Polski oraz miniformacja pompom Seniorki. Angelika Gajda: Scena klasyczna – Vice Mistrz polski, Scena pompom Juniorki – IV miejsce na Mistrzostwach Polski, Miniformacja pompom Kadetki oraz Miniformacja flagi seniorki – IV miejsce na Mistrzostwach Polski. Małgorzata Prowda zaprezentowała: Scena pompom Kadetki, Scena baton Kadetki, Scena flagi Seniorki oraz Scena pompom Seniorki. W czasie występu został przekazany,  na ręce Pana Wójta Zdzisława Kuleja, puchar za zdobycie Mistrza Polski w kategorii - Mażoretka Klasyczna przemarsz, do czasowej prezentacji w Gminie.

Następnie wystapiła sekcja GokVioce: Julia Szłapa z utworem „Co się śni niewidomym”, Amelia Chmiel „Małe skrzydła” oraz Franziska Ochman „czas nas uczy pokory”.

Gminna Orkiestra Dęta zaprezentowała przeboje lat 80-tych min. utwory zespołu Bon Jovi.

Przed Enejem wystąpił zespół Ustronsky znany szerszej publiczności z „Must be the music” czy feltiwalu w Opolu. Zagrali największe przeboje polskiego rocka, niezapomniane piosenki takich zespołów jak lady Punk, Perfekt, Maanam, T.Love i wiele innych.

Zwieńczeniem wieczoru był zespół Enej, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową zmieszaną z wieloma innymi gatunkami muzycznymi. Żywiołowy i bardzo energetyczny koncert podobał się wszystkim obecnym niezależnie od wieku. Po koncercie były autografy i wspólne zdjęcia – gratka dla wszystkich fanów zespołu.

 ►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

 wiecej zdjęć na stronie Gminy Ciansa:

 https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/156251/dni_gminy_ciasna_czii SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA

DNI GMINY CIASNA!!!

 plakatdgc4malyjpg [1240x1754]GMINNY DZIEŃ DZIECKA 01.06.2019r.

colage03062019jpg [2048x1536] 

W sobotę pierwszego czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka a dzieci opanowały cały teren. Pierwsza impreza na nowo zrewitalizowanym terenie koło Orlika, za szkołą w Ciasnej. Atrakcji było co niemiara, lecz rzecz jasna największą popularnością cieszyły się darmowe dmuchańce oraz euro-bangee.

Na Orliku odbyły się zawody sportowe prowadzonymi przez Klub Sportowy Rybak Ciasna – w trzech konkurencjach, można było wygrać pamiątkowe medale.

Strażacy z OSP Ciasna zorganizowali szkolenie z udzielania pierwszej pomocy czy lania wody przy użycia węża strażackiego. Można było również dokładnie obejrzeć samochody.

Na tarasie, nowego na tym terenie budynku, Nieformalna Grupa STworzywo malowała twarze oraz prowadziła warsztaty ceramiki. Bardzo dziękujemy również przedstawicielkom mażoretek, które dzielnie pomagały przez cały czas trwania imprezy.

W budynku przez cały czas trwania imprezy były puszczane bajki. Dzieci ,które zmęczyły się bieganiem mogły sobie poleżeć na materacach.

Były balony, wielkie bańki mydlane.

W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z całej gminy. Na początku wystąpiły Przedszkolaki z Ciasnej oraz ze Zborowskiego. Następnie wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Ciasnej z klas IV-VII. Zaprezentowali piosenki, tańce oraz utwory instrumentalne.  Po tych wystepach był czas na prezentację sekcji działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Pierwsze były Mażoretki Copacabana, które zaprezentowały układy, nagrodzone w tym roku medalami na Mistrzostwach Polski. Zaprezentowały się przedszkolaki, kadetki, juniorki oraz seniorki. Kolejną sekcją był GokVoice. Z pięknymi utworami Eneja czy Maryli Rodowicz. Następnie wystąpiła nieoceniona Gminna Orkiestra Dęta prezentując przeboje lat 80-tych w tym piosenki Bon Jovi.

W czasie występu orkiestry nastąpiło uroczyste otwarcie terenu, przez Pana Wójta Zbigniewa Kuleja. Nastąpiło też poświęcenie terenu oraz przecięcie wstęgi.

Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia była zabawa z Zespołem Sunrise.

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia włączyli się w wolontariat: Als Pawelczyk, Zespół Sunrise, Klub Sportowy Rybak Ciasna, Strażakom OSP Ciasna, Nieformalnej Grupie STworzywo oraz dziewczętom z Mażoretek Copacabana.

 ►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

 

Wiecej zdjęć na stronie:

 https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/155019/gminny_dzien_dziecka


colage03062019ajpg [2048x1536] Gminny Dzień Dziecka 

MOC ATRAKCJI DLA WSZYSTKICH DZIECI

Warsztaty, pokazy, malowanie twarzy, bańki, 

Food-truck, wata cukrowa, lody!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

plakat7malyjpg [1756x2488]Mistrzostwa Polski Mażoretek

 W ostatni weekend 17-19 maj 2019r. odbyły się XXI Mistrzostwa Polski Mażoretek w Kędzierzynie-Koźlu. Czas poprzedzający mistrzostwa, był okresem intensywnych wielogodzinnych treningów, przygotowań stroi. Wszystko po to aby najlepiej się zaprezentować na najważniejszym w sezonie konkursie. Na mistrzostwach, Zespół Tańca Mażoretkowego „Copacabana” zaprezentował 26 choreografii, zajmując następujące miejsca:

- Mistrz Polski- defilada baton klasyczny seniorki Copacabana I
- I Vice Mistrz Polski- scena baton klasyczny seniorki Copacabana I
I Vice Mistrz Polski- przedszkolaki Copacabana V
- I Vice Mistrz Polski- trio flaga seniorki- Angelika Gajda, Simona Mrugała, Emilia Kosytosz
- I Vice Mistrz Polski- defilada pompom kadetki Copacabana III
- II Vice Mistrz Polski- duet flaga juniorki- Ania Widawska, Emilia Knop
- II Vice Mistrz Polski- duet pompom kadetki- Natalia Jaworek, Katarzyna Krzewska
- 4 miejsce- defilada pompom seniorki 
- 4 miejsce- scena flaga seniorki
- 4 miejsce- scena pompom juniorki
- 4 miejsce- defilada pompom juniorki 
- 4 miejsce- solo pompom kadetki- Dajana Kula
- 4 miejsce- miniformacja flaga seniorki
- 5 miejsce- miniformacja pompom kadetki
- 5 miejsce- solo flaga juniorki- Sonia Dudzik 
- 6 miejsce- solo flaga juniorki- Ania Widawska
- 6 miejsce- kadetki scena pompom
- 7 miejsce- duet pompom seniorki- Julia Kosytorz, Emilia Stanosek
- 8 miejsce- solo pompom juniorki- Ania Widawska
- 8 miejsce- solo pompom kadetki- Natalia Jaworek 
- 8 miejsce- solo pompom seniorki młodsze- Natalia Stępień
- 8 miejsce- miniformacja pompom seniorki 
- 9 miejsce- solo pompom juniorki- Adrianna Mroziewicz
- 10 miejsce- miniformacja pompom juniorki
- 10 miejsce- duet pompom seniorki- Roksana Wojsa i Natalia Stepień
- 14 miejsce- solo baton seniorki młodsze- Emilia Kosytorz
Zaprezentowałyśmy owoc całorocznej ciężkiej pracy i bierzemy się do pracy na kolejne mistrzostwa. Dziękujemy naszym trenerkom Karolina Dudzik, Angelika Gajda, Roksana Kaczmarzyk, Małgorzata Prowda. Dziękujemy również wszystkim występującym dziewczętom, rodzicom i wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki! 

60639448_2591827467506017_2207209957139415040_ojpg [300x400]

Więcej Zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/154272/mistrzostwa_polski_mazoretekDziałamy co środę! Serdecznie zapraszamy! 

ceramika_1505jpg [500x700]

ceramika_0805jpg [500x700] Majowe GokArt z Ceramiką

 gokart_za_kwiecien_1305ajpg [498x700]XI Ogólnopolski Festiwal Mażoretek Parada 2019

27 kwietnia 2019r., w Czerwionce-Leszczyny odbył się XI Ogólnopolski Festiwal Mażoretek Parada 2019. Jak co roku nie zabrakło również naszego Zespołu Tańca Mażoretkowego „Copacabana”. Występ na festiwalu jak co roku jest sprawdzeniem umiejętności przed Mistrzostwami Polski. W tym roku dziewczęta zdobyły sześć medali:

Seniorki
1 miejsce Mażoretka Klasyczna Scena
1 miejsce Mażoretka Klasyczna Przemarsz
2 miejsce Flaga Scena
2 miejsce Pom-Pom Przemarsz

Juniorki
3 miejsce Scena Pom-Pom
3 miejsce Przemarsz Pom-Pom

Gratulujemy całemu zespołowi!

 

60517042_2591827004172730_7282438833612783616_ojpg [300x533] 

Więcej zdjęć: https://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/153103/mazoretki_copacabana_  gokart17042019ajpg [462x650]Ceramika 14.04.2016 od 12.00

ceramika_1304jpg [500x700]


 


Warsztaty TEATRALNE!

teatr_10042019jpg [500x700]

Dzięki współpracy z Mobilnym Uniwersytetem Kultury i Sztuki po raz pierwszy w Goku, odbyły się zajęcia teatralne. Obejmowały one: przybliżenie podstawowych pojęć i terminów z zakresu wiedzy o teatrze, przybliżenie specyfiki pracy aktora, opanowanie przestrzeni scenicznej, ukazanie roli scenografii i rekwizytów, podstawy budowania etiudy scenicznej i spektaklu teatralnego. Podczas zajęć będą rozwijane również umiejętności recytatorskie uczestników, ich wrażliwość słuchowa, pamięć i koncentracja. Zostaną poznane podstawowe zasady sztuki żywego słowa, rola panowania nad oddechem, gestem, mimiką, ruchem. Zajęcia prowadziła Pani Dorota Musiał - kulturoznawca, instruktor do spraw literatury i teatru, pomysłodawca i koordynator projektów o charakterze interdyscyplinarnym oraz z zakresu literatury, sztuki żywego słowa, teatru. W najblizszą sobotę zapraszamy

na zajęcia z ceramiki! 

ceramika_0604jpg [300x420]  Warsztaty FILMOWE w Goku

ZAPRASZAMY!!!

filmowe2mjpg [464x650] GokArt w co drugą sobotę  23.03; 06.04;

od godz.12.00 w Gok

(salka OSP, wejście od ul.Zjednoczenia)

gokart3mjpg [500x703]


 


DZIŚ DECOUPAGE, JUTRO FITPILO

ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH NA WIOSNĘ

new_imagejpg [498x700]

 

cwiczeniamjpg [700x495]


 


WARSZTATY MALOWANIE PLASTELINĄ

plastelina3jpg [999x719]

plastelina4jpg [999x777]

plastelina2jpg [999x771]

plastelina1jpg [999x764]

plastelina5jpg [733x999]


plastyczne_2jpg [300x422] 

 

 


Wyprzedzamy wiosnę i ćwiczymy w każdy czwartek. Przyjdź, spróbuj podjąć wyzwanie i ćwicz z nami!


Fitpilo połączenie pilatesu klasycznego z treningiem obwodowym.
Poprawiamy swoją siłę, świadomość ciała, spalamy to co jest nam zbędne.
Ćwiczymy na boso lub w skarpetkach wszystko, po to żeby mięśnie stóp pracowały jeszcze wydajniej. Zabieramy wodę do picia, mały ręcznik, wygodny strój.

cwiczjpg [300x212]


 


Przypominamy !!!

27.02.2019 godzina 16.30

Warsztaty TEATRALNE

teatr4jpg [300x428]


 


ZAJĘCIA PLASTYCZNE - FERIE W GOK

incollage_20190307_10485788212jpg [300x300]

Prace plastyczne pt.: Moje ulubione miejsce

new_image_mukis_1jpg [300x318]

W drugim tygodniu ferii gościliśmy Panią Małgorzatę Chebel, instruktora Mogilnego Uniwersytetu Kultury.  Powstali "Biało-czerwoni bohaterowie"- zajęcia z wykorzystaniem wełny. Laleczki, nie przez przypadek, powstały w kolorystyce nawiązującej do kolorów państwowych wspisując się w obchody odzyskania niepodległości.

new_image_glina4jpg [300x300]

Po ćwiczeniach z płaskorzeźbami, powstały piersze formy naczyniowe!

new_image_glina3jpg [300x300]

new_image_glina2jpg [300x300]

Płaskorzeźby z releiefem wklęsłym.

new_image_glina1jpg [300x300]

Dzieci stworzyły płaskorzeźby z reliefem wypukłym.

incollage_20190213_113829032ajpg [300x300]

Kartki na walentynki gotowe!

 52478516_3115249195214765_8883953274101694464_ojpg [300x300]

Powstały pierwsze płaskorzeźby!

incollage_20190213_122633795ajpg [300x300]

Przyjechały do nas warsztaty filmowe, pokaz filmu oraz zabawy związane z przyjaźniami nie tylko filmowymi. Zajęcia napewno będziemy powtarzać, po feriach!

glina_dzien_1jpg [300x225]

Od poniedziałku 11.02.2019r. odbywają się zajęcia plastyczne. Pierwsze miały temat "Stworki z naszej wyobraźni" powstaly figurki o motywach zwierzęcych, choć później uczestnicy zainspirowani pucharami z sali, postanowili zrobić własne!

 


Zajęcia teatralne

teatr4jpg [300x428] 

Zimowe ferie w Gminnym

Ośrodku Kultury w Ciasnej

ferie2jpg [300x427]

plastycznejpg [300x428]


 


Bal przebierańców Mażoretek Copacabana

bal_przebierancowjpg [300x225]

02.02.2019 odbył sie Bal przebierańców Mażoretek Copacabana. Dziewczęta wraz z instruktorkami świetnie się bawiły i wymysliły świetne przebrania! Uwaga uwaga zmiana terminu! Zajęcia teatralne odbędą się 16.01.2019 a nie 09.I.2019

teatr3jpg [300x429] 

 

 


Warsztaty plastyczne

incollage_20181205_201611420_ajpg [300x300]

Dzięki współpracy z Mobilnym Uniwersytetem Kultury i Sztuki po raz pierwszy w Goku, odbyły się zajęcia pastyczne. Zajęcia prowadziła Małgorzata Chebel – plastyk, starszy instruktor d.s. plastyki, animator kultury, pomysłodawca i koordynator konkursów, przeglądów, warsztatów plastycznych, plenerów malarskich w Polsce i zagranicą, organizator wystaw malarskich zbiorowych i indywidualnych. Od szeregu lat czynnie współpracuje z domami i ośrodkami kultury w północnym subregionie województwa śląskiego uczestnicząc w różnych formach artystycznych i dydaktycznych. Zajęcia plastyczne od nowego roku, będą odbywać się cyklicznie. Więcej informacji już niedługo. 


 


Warsztaty w Gminnym Ośrodku Kultury

 Po raz kolejny zapraszamy na Warsztaty Teatralne 12.12.2018 o godz. 16.30 oraz Warsztaty Plastyczne "Mikołajkowe Inspiracje" 05.12.2018 o godz. 16.30 . Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres gok@ciasna.pl , ilość miejsc ograniczona.

mikolaj2jpg [300x429]

teatr2jpg [300x429]


 

Warsztaty teatralne

new_image_colage_teatrjpg [300x225]

Dzięki współpracy z Mobilnym Uniwersytetem Kultury i Sztuki po raz pierwszy w Goku, odbyły się zajęcia teatralne. Obejmowały one: przybliżenie podstawowych pojęć i terminów z zakresu wiedzy o teatrze, przybliżenie specyfiki pracy aktora, opanowanie przestrzeni scenicznej, ukazanie roli scenografii i rekwizytów, podstawy budowania etiudy scenicznej i spektaklu teatralnego. Podczas zajęć będą rozwijane również umiejętności recytatorskie uczestników, ich wrażliwość słuchowa, pamięć i koncentracja. Zostaną poznane podstawowe zasady sztuki żywego słowa, rola panowania nad oddechem, gestem, mimiką, ruchem. Zajęcia prowadziła Pani Dorota Musiał - kulturoznawca, instruktor do spraw literatury i teatru, pomysłodawca i koordynator projektów o charakterze interdyscyplinarnym oraz z zakresu literatury, sztuki żywego słowa, teatru.

Następne zajęcia odbędą się 12.12.2018r. o godzinie 16.30 w Goku (wejście od strony boiska). Tym razem zapraszamy dzieci od 7-12 lat. Zajęcia są bezpłatne. Zapisy gok@ciasna.pl

http://ciasna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/144329/warsztaty_teatralne 


 

Letnie warsztaty fotograficzne

warszfotojpg [300x225]

W dniach 13-17.08.2018r. odbyły się warsztaty fotograficzne. Prowadzone były przez panią Halinę Płuciennik, fotografa z prawie 50letnim starzem pracy. Na zajęciach dzieci fotografowały zarówno przyrodę jak i siebie samych. Powstało wiele ciekawych zdjęć.

zdjęcia: GOK, Michalina Wilczek, Malina i Jagoda Maciejewskie, Klaudia i Paweł Jelonek, Karola i Jacopo de Lena.Letnie warsztaty ceramiczne

 collageceramikajpg [300x225]

W dniach 30.07-02.08. 2018r. odbyły się warsztaty ceramiczno-rzeźbiarskie, prowadzone przez magistra sztuki panią Katarzynę Płuciennik. Na zajęciach dzieci miały możliwość stworzenia rzeczy z gliny, które były pokrywane angobą a następnie wypalone w temperaturze 1150 stopni. Powstały miseczki, ozdobne kafelki i a nawet lody na patyku.

zdjecia: GOK oraz Michalina Wilczek


 

Mażoretki Copacabana Mistrzyniami Świata w Pradze

new_image_mazoretkijpg [300x225]

W sobotę 25.08.2018r. w Pradze odbyły się mistrzostwa WORLD CHAMPIONSHIP MAJORETTES SPORT. W tym ważnym konkursie występowały mażoretki Copacabana z Ciasnej. W konkurencji Flaga Senior Solo Angelika Gajda zajęła czwarte miejsce, pokonując dwanaście innych reprezentantek. W konkurencji Flaga Senior Mini, formacja złożona z ośmiu mażoretek, zdobyła tytuł Mistrza Świata Mażoretek, pokonując dziewięć zespołów z różnych krajów. Po ogłoszeniu wyników nasze złotka zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w centrum Pragi. Gratulujemy!

 

Wiecej zdjęć na stronie mistrzostw: http://ifms-majorettes.com/news/6-open-world-championship-majorettes-sport-2018/

 

Dziękujemy również za zaangażowanie rodzicom oraz firmie MirTrans.


 

 


2016

20-22 maja


13244650_1092554330818721_1405254413992301646_njpg [960x640]


20-22 maja b.r. w Kędzierzynie-Koźlu w hali „Azoty” odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Mażoretek.
Podczas trzydniowych zmagań najlepszych mażoretek w Polsce mogliśmy podziwiać ponad 1700 uczestników. Gminę Ciasna reprezentowało 116 tancerzy, była to najliczniejsza grupa uczestników  ( w tym 34 przedszkolaki) . W tegorocznych mistrzostwach brały udział: Copacabana V (przedszkolaki), Copacabana III,, Copacabana II, Copacabana I i Copacabana Plus (rodzice mażoretek).  Mażoretki z Ciasnej zdobyły:

- brązowy medal II-vice Mistrz Polski – seniorki  defilada pompon Coapacabana I

- brązowy medal II-vice Mistrz Polski – duo seniorki pompon Angelika Gajda, Kinga Nowińska Copacabana I

- brązowy medal II-vice Mistrz Polski – show rodzice mażoretek Copacabana Plus

- złoty pompon Przedszkolaki Copacabana V

- II miejsce - plebiscyt Diamentowa Mażoretka 2016 Copacabana I, seniorki pompon

- III miejsce - plebiscyt Diamentowa Mażoretka 2016 Copacabana II, juniorki pompon

Niezmiennie od 13 lat zespoły prowadzi Małgorzata Prowda, która jest autorką zwycięskich choreografii,  do kadry instruktorów należą również Klaudia Pluta i Aleksandra Sier.  Na sukces złożyła się ciężka praca młodych tancerzy i zaangażowanie rodziców, którzy dowożą dzieci na zajęcia do Ciasnej z całego powiatu. Podziękowania należą się przedstawicielom gminy, których pomoc umożliwia udział w licznych konkursach oraz sprawia, że zespół Copacabana ma przepiękne stroje stając się wizytówką gminy Ciasna.  Powstały w ubiegłym roku zespół rodziców Copacabana Plus to najnowsza grupa wśród  mażoretek, 14 rodziców mimo wielu zajęć znajduje czas i chęci aby pokazać, że tańczyć można w każdym wieku.

Grupa Copacabana I otrzymała nominację na udział w Mistrzostwach Europy w Chorwacji.

 

 

 

2 maja

 

Mażoretki Copacabana z Ciasnej wystąpiły na Dniach Gminy Krupski Młyn. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta, a po jej zakończeniu nasze mażoretki poprowadziły końcową część parady motocyklistów. Następnie zaprezentowały się przed licznie zgromadzoną publicznością w choreografiach scenicznych, które przygotowały Klaudia Pluta, Aleksandra Sier oraz Małgorzata Prowda

 Mażoretki w Krupskim Młynie [1024x686]

 

2015


30 - 31 maja 

W tych dniach odbyły się dwie uroczystości - Gminny Dzień Strażaka i Gminny Dzień Dziecka. Oprawę artystyczną zapewniły MOD i Mażoretki z Ciasnej, występ sekcji wokalnej, biesiady śląskie z Andrzejem Misiem i zespołem Wesoły Masorz i Przyjaciele. Podczas Gminnego Dnia Dziecka dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchańców i wesołego miasteczka. Były też animacje dla najmłodszych, zabawy , gry, malowanie twarzy i robienie zwierzątek z baloników.

28 kwietnia

Udział sekcji wokalnej w konkursie "Szanujmy wspomnienia" w Bobrownikach.

26 kwietnia

Grupy Mażoretkowe z Ciasnej wzięły udział w VII Ogólnopolskim Festiwalu Mażoretek PARADA 2015. Wyniki - III miejsce w kategorii formacja pompom kadetki, II miejsce w kategorii miniformacje pompon juniorki, III miejsce w kategorii miniformacje pompom seniorki, II miejsce formacje pompom juniorki,

23 kwietnia

MŁodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej otrzymała statuetkę i wyróżnienie podczas Gali Wolontariatu, organizowanej przez LGD Spichlerz Górnego Śląska.

18-19 kwietnia

Sekcja wokalna z GOK w Ciasnej zaprezentowała się podczas Lublinieckiej Wiosny Kulturalnej w MDK w Lublińcu

8 marca

Występ Wirginii Sczesny, podopiecznej sekcji wokalnej GOK w Ciasnej w Siemianowickim Centrum Kultury z okazji Dnia Kobiet jako support w piosence "Babę zesłał Bóg".

23 marca

GOK w Ciasnej zorganizował wyjazd młodzieży gimnazjalnej do Akademickiego Centrum Kultury w Częstochowie na eliminacje do Ogólnopolskiego Programu Estradowego "Wygraj szansę". Julia Wieczorek z Ciasnej zdobyła wyróżnienie. Do występu przygotowała ją Katarzyna Gojny, instruktorka sekcji wokalnej GOK w Ciasnej. Współorganizatorami całego przedsięwzięcia był GOPS w Ciasnej i ZSP w Ciasnej.

17 luty

Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej zorganizował Konkurs Wokalny, mający na celu  wyłonienie zwycięzcy do udziału w eliminacjach do Ogólnopolskiego Programu Estradowego "Wygraj szansę". Spośród kilkunastu uczestników wyłoniono zwyciężczynię - Julię Wieczorek.

16 luty

Udział Wirginii Sczesny, podopiecznej sekcji wokalnej GOK w Ciasnej w III edycji Regionalnego Konkursu Wokalno-Walentynkowego "Love song" w Siemianowicach Śląskich

10 luty

Podczas tegorocznych ferii uczniowie z gminy Ciasna mieli możliwość skorzystania z oferty zaproponowanej przez Gminny Ośrodek Kultury. W szkołach na terenie gminy Ciasna odbywały się zajęcia rękodzielnicze, m.in quiling, origami, rzeźbienie w mydle itp. 10 lutego odbył się I Bal Karnawałowy dla dzieci z Gminy Ciasna w Budynku Wielofunkcyjnym w Glinicy. 

18 stycznia 

W Hali Sportowej odbył się coroczny Koncert Kolęd, podczas którego zaprezentowały się sekcje GOK w Ciasnej - MOD, Mażoretki, sekcja wokalna a także uczniowie ze szkół gminy Ciasna,m.in jasełka w wykonaniu uczniów SP w Zborowskiem, kolędy w j. niemieckim w wykonaniu uczniów SP z Glinicy.

13 stycznia

Udział sekcji wokalnej w IX Starochorzowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

11 stycznia 

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej i Mażoretek z Ciasnej podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hali Sportowej w Ciasnej, organizowanej przez ZSP w Ciasnej

8 stycznia 

Udział sekcji wokalnej w XV Konkursie Kolęd i Pastorałek w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach

2014

14 grudnia

Udział sekcji wokalnej w eliminacjach rejonowych do Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Dobrodzieniu, w ramach konkursu "Dobre Kolędowanie" wyróżnienie zdobyła Wirginia Sczesny.

11 listopada

Współorganizacja uroczystości w związku z obchodami św. Marcina ze SP w Ciasnej, występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

20 listopada

Udział sekcji wokalnej w konkursie VII Jesienny Festiwal Piosenki "Złota Polska Jesień 2014" w Katowicach

30 października

Występ sekcji wokalnej podczas Dnia Seniora w Ciasnej.

7 września

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz z Mażoretkami wzięły udział w uroczystym przemarszu podczas Dożynek Gminnych w Kochcicach.

30-31 sierpnia

W tych dniach odbyły się Dożynki Gminne w Wędzinie, podczas których zaprezentowąły się sekcje Gminnego Ośrodka Kultury w Ciasnej - Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Mazoretki i sekcja wokalna. Gwiazdami tegorocznych dożynek były zespoły - Bayer Full, Mirosław Szołtysek z zespołem oraz Duo-Fenix Dwa Fyniki.

24 sierpnia

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej reprezentowała w programie artystycznym Gminę Ciasna podczas tegorocznych Dożynek Powiatowych w Boronowie.

2-5 sierpnia

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz z Mażoretkami przebywała w partnerskiej gminie Wolpertswende na zaproszenie burmistrza Daniela Steinera. Z okazji jubileuszu 100-lecia Związku Rowerowego i Święta Wsi Mochenwangen odbyły się uroczystości, podczas których wystąpiły MOD i Mażoretki. Wyjazd zorganizował GOK w Ciasnej.

20-22 czerwca

Dni Gminy Ciasna - trzydniowa impreza plenerowa, podczas której zaprezentowały się sekcje działające przy GOK w Ciasnej oraz zespoły, min. Kamraty, Jorgusie, Tabu. Gwiazdą tegorocznych Dni Gminy był MROZU z zespołem.


19-22 czerwca 

Pobyt Orkiestry Stadtmusik z Zell im Wiesental w Ciasnej. W ramach pobytu zorganizowana była wycieczka do Krakowa. Orkiestra wzięła udział również w "Dniach Gminy Ciasna", podczas których wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Ciasnej zagrała wspólny koncert.


16 czerwca 2014

Mażoretki z Ciasnej wystąpiły w programie artystycznym "Dni Lublińca".


1 czerwca 2014 

Julia Wieczorek, podopieczna sekcji wokalnej GOK w Ciasnej wystąpiła podczas imprezy plenerowej zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w Siemianowicach.


24-25 maja 2014

Mażoretki z Ciasnej wzięły udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek w Kędzierzynie Koźlu. Najmłodsza grupa zajęła III miejsce.


11 maja 2014

Udział mażoretek z Ciasnej w Festiwalu "PARADA" w Czerwionce - Leszczyny. Mażoretki otrzymały Nagrodę Specjalną Festiwalu, a duet Angelika Gajda i Justyna Sklorz zajął II miejsce.


3-4 maja 2014

Gminny Dzień Strażaka w Sierakowie Śląskim. Wystąpiły Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz z mażoretkami oraz zaprezentowała się sekcja wokalna.


30 kwietnia 2014

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w II Festiwalu Piosenki dla Dzieci i Młodzieży "Szanujmy wspomnienia" w Sączowie.


26 kwietnia 2014

Piknik Strażacki w Ciasnej, zorganizowany przez OSP Ciasna, podczas którego zaprezentowały się Mażoretki, a instruktor zajęć plastycznych GOK pani Jolanta Belof przeprowadziła warsztaty bibułkarskie dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.


5 kwietnia 2014

Udział Aleksandry Ślicznej, członkini Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ciasnej w Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkoły Muzycznej I stopnia. Aleksandra Śliczna zdobyła wyróżnienie.


12-13 maja 2014

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w "Wiośnie Kulturalnej", imprezie zorganizowanej przez MDK w Lublińcu. III miejsce zdobyła Julia Wieczorek, a wyróżnienie zdobyła Ania Kosytorz.


29 marca 2014

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w Radlińskim Turnieju Piosenki Dzieci i Młodzieży.


20 marca 2014


Rozdanie certyfikatów "Gwiazda Spichlerza", konkursie zorganizowanym przez LGD Spichlerz Górnego Śląska. III miejsce zdobyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz z Mażoretkami.


15 marca 2014

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w Konkursie Muzycznym "Estrada Młodych", zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ognisk Muzycznych w Siemianowicach Śląskich. Wyróżnienie zdobyła Julia Wieczorek.


12 stycznia 2014

Koncert Kolęd w Ciasnej, podczas którego zaprezentowały się sekcje działające przy GOK w Ciasnej: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz z mażoretkami, sekcja wokalna, grupa bębiarska. Uczniowie SP w Zborowskiem zaprezentowały jasełka, z Teatr Profilaktyczny "Scena" z Sierakowa Śląskiego wystapił we własnej interpretacji baśni "Dziewczynka z zapałkami".


9 stycznia 2014

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w "XIV Konkursie Kolęd i Pastorałek" w Świętochłowicach. Wyróżnienia zdobyły - Julia Wieczorek i Wirginia Sczesny.


4 stycznia 2014 

Udział podopiecznych z sekcji wokalnej w "X Starochochowskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek". Wyróżnienia zdobyły - Milena Reska, Julia Wieczorek i Wirginia Sczesny.


2013

31 grudnia 2013

Sylwester w Hali Sportowej w Ciasnej.


15 listopada i 10 grudnia 2013

Dzień Seniora w Wędzinie i Panoszowie.


28 września 2013

Występ Mażoretek podczas Nocy Kulturalnej w Lublińcu.


15 września 2013

Udział MOD i Mażoretek z Ciasnej w jubileuszowych obchodach istnienia Orkiestry Dętej we Wręczycy Wielkiej.


25 sierpnia 2013

Występ MOD i Mażoretek na Dożynkach Powiatowych w Herbach.


Podsumowanie sezonu artystycznego Mażoretek:

sezonie artystycznym 2013 roku Mażoretki z Ciasnej wzięły udział min.: w Mistrzostwach polski Mażoretek w Opolu, Festiwalach w Ozimku i Czerwonce-Leszczyny. Ponadto otrzymały nominację do udziału w Mistrzostwach Świata Mażoretek w Czechach. Uświetniały swymi występami imprezy gminne i powiatowe.

Sukcesy:

XV Mistrzostwa Polski Mażoretek Opole - II wicemistrz Polski Średnia Copacabana juniorki pompon

V Festiwal Mażoretek Parada Czerwonka-Leszczyny: II miejsce Duża Copacabana seniorki pompon, III miejsce trio pompon Roksana Halemba, Nicola Jurczyk i Angelika Gajda

II Festiwal Mażóretek Furażerka Ozimek - II miejsce Duża Copacabana seniorki pompon, III miejsce Mała Copacabana kadetki pompon, III miejsce Średnia Copacabana juniorki pompon, III miejsce duo Justyna Sklorz i Angelika Gajda, II miejsce solo Angelika Gajda

Mistrzostwa Świata World Majorettes Champoinship Praha czechy - IV miejsce

XVII Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lublińcu - wyróżnienie Mini Formacje do 11 lat, III miejsce Mini Formacje 12-15 lat i III miejsce Formacje powyżej 15 lat.


8 września 2013

7- 8 września odbyły się Dożynki Gminne w Jeżowej. Wystąpiły MOD i Mażoretki z Ciasnej, podpopieczni sekcji wokalnej oraz grupa bębiarska. Więcej informacji i zdjęcia w Aktualnościach.


16 lipca 2013

Występ Mażóretek z Ciasnej w koncercie charytatywnym dla dzieci niepełnosprawnych w Rusinowicach.


30 czerwca 2013


W dniach 28 - 30 czerwca odbyły się Dni Gminy Ciasna połączone z uroczystymi obchodami 15-lecia istnienia Młodzieżowej Orkiestry Dętej i 10-lecia Mażoretek z Ciasnej. Gwiazdą Dni Gminy był zespół Ira. Więcej informacji i zdjęcia w Aktualnościach.

 

4-5 maja 2013

4 maja w Glinicy odbył się Gminny Dzień Strażaka, 5 maja Piknik Rodzinny pod hasłem "Zdrowie, uroda, pasje". W ramach tych imprez zaprezentowały się sekcje GOK - Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki, grupa bębniarska oraz podopieczni z sekcji wokalnej pod kierunkiem Katarzyny Gojny. więcej informacji i zdjęcia w Aktualnościach.

 

Warsztaty plastyczne dla Przedszkolaków - 27 lutego, 6 i 12 marca odbyły się warsztaty w Przedszkolu Samorządowym w Sierakowie Śląskim, prowadzone przez instruktora GOK, panią Jolantę Belof. Dzieci poznały techniki zdobienia formą decupage i origami.


Ferie w gminie Ciasna - zorganizowanie warsztatów plastycznych, origami i decupage dla uczniów Szkół Podstawowych w Ciasnej, Sierakowie Śląskim i Zborowskiem.


3-4 luty 2013

Wyjazd Mażoretek z Ciasnej do Warszawy w ramach eliminacji do programu tanecznego emitowanego przez TV Polsat "Got to dance".


20 stycznia 2013

Coroczny Koncert Kolęd w Hali Sportowej w Ciasnej. Wystąpili m.in.: Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej, Grupa Bębniarska oraz Katherina. Więcej informacji w Aktualnościach.2012

grudzień 2012

Występ Mażoretek z Ciasnej w eliminacjach do programu "Got to dance" w Katowiach i zakwalifikowanie się do następnego etapu.


 15 grudnia 2012

Koncert Małej Orkiestry Dętej z Ciasnej w Zakładzie Karnym w Przywarach.


 10 listopada 2012

Udział Mażoretek z Ciasnej w XVI Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Disco w MDK w Lublińcu i zajęcie I miejsca w kategorii Miniformacje do 15 lat, wyróżnienie w kategorii powyżej 15 lat oraz I miejsca w kategorii Formacje do 11 lat i wyróżnienie w kategorii powyżej 11 lat.


10 września 2012

Udział Mażoretek w Festiwalach - podsumowanie sezonu:

- wicemistrz Polski Duża Copacabana seniorki pompon - XIV Mistrzostwa Polski Opole 2012

- I miejsce Duża Copacabana seniorki pompon - I Międzynarodowy Festiwał Mażoretek Silesia" Dobrzeń Wielki 2012 

- II miejsce Mała Copacabana kadetki pompon - I Międzynarodowy Festiwał Mażoretek "Silesia" Dobrzeń Wielki 2012

- II miejsce duo pompon Roksana Halemba i Nicola Jurczyk - I Międzynarodowy Festiwal Mażoretek "Silesia" Dobrzen Wielki 2012

- II miejsce solo pompon Iza Szczygioł - I Międzynarodowy Festiwal Mażóretek "Silesia" Dobrzeń Wielki 2012

- III miejsce solo pompon Roksana Halemba - I międzynarodowy Festiwal Mażoretek "Silesia" Dobrzeń Wielki 2012

- II miejsce Duża Copacabana seniorki pompon - IV Festiwal Mażoretek "Parada" Czerwonka Leszczyny

- II miejsce Mała Copacabana kadetki pomopn - IV Festiwał Mażoretek "Parada" Czerwonka Leszczyny

- III miejsce solo pompon Roksana Halemba - IV Festiwal Mażoretek "Parada" Czerwonka Leszczyny 2012

- III miejsce duo Justyna Sklorz i Angelika Gajda - IV Festiwal Mażóretek "Parada" Czerwonka Lesczyny

- udział w Mistrzostwach Europy w Opolu

 

10 września 2012

W dniach 8-9 września 2012 odbyły się w Glinicy Dożynki Gminne. W części oficjalnej nastąpiło otwarcie budynku wielofunkcyjnego, przeznaczonego dla strażaków, sportowców i rady sołeckiej. W części artystycznej mogliśmy posłuchać Damiana Holeckiego, Mirka Jędrowskiego i Piekarskie Trio.Szczegóły w Aktualnościach.

5 września 2012

Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej podczas ceremoniału przekazania samochodu OSP Ciasna.

2 września 2012

Występ Małej Orkiestry Dętej z Ciasnej podczas Dożynek Gminnych w ŁAgiewnikach Wielkich. 

30 sierpnia 2012

W dniach 25 -26 sierpnia w Kochanowicach odbyły się Dożynki Powiatowe oraz "Święto lasu", zorganizowane przez LGD "Spichlerz Górnego Śląska". Gminę Ciasna reprezentowało sołectwo Glinica oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej. Sołectwo Glinica zdobyło I miejsce w konkursie na najpięknieszką koronę dożynkową w powiecie lublnieckim. Gratulujemy!.Szczegóły w Aktualnościach.

 

10 lipca 2012

W pierwszym tygodniu lipca 56 członków MOD i Mażoretek z Ciasnej wraz z instruktorami wzięło udział w letnich warsztatach muzyczno - tanecznych w Zawoi, zorganizowanych przez GOK w Ciasnej.  Głównym celem wyjazdu młodzieży były stworzenie przyjaznych warunków do rozwijania aktywności twórczej dzieci i młodzieży, podniesienie poziomu artystycznego i umiejętności muzyczno - tanecznych członków MOD i mażoretek oraz możliwość aktywnego wypoczynku i integracji młodzieży. Podczas tygodniowego turnusu odbywały się codzienne lekcje indywidualne gry na instrumentach oraz zajęcia grupowe. Warsztaty, oprócz walorów edukacyjnych były doskonałą okazją do zapoznania się z kulturą i tradycją Beskidu.

 

6 czerwca 2012

W dniach 19-20 maja 2012 roku w Molnej odbył się Gminny Dzień Strażaka, a także uroczyste obchody 110 lecia istnienia OSP Molna. Gwiazdą wieczoru był zespół "Bajery". Szczegóły w Aktualnościach.

 

6 czerwca 2012

W ramach Dni Gminy Ciasna odbyła się wizyta ponad 40 mieszkańców z partnerskiej gminy Wolpertswende z Danielem Steinerem, burmistrzem na czele. Goście zwiedzili m.in. Kraków oraz zabytkową kopalnię Guido, a także uzcestniczyli w festynie "Dni Gminy Ciasna", gdzie zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" w całej gali. Szczegóły w Aktualnościach.

 

9 maja 2012

Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki z Ciasnej po raz kolejny zostali lautreatami konkursu zorganizowanego przez LGD "Spichlerz Górnego Śląska" pod hasłem "Gwiazda Spichlerza 2012-2013". Gratulujemy! Szczegóły w Aktualnościach.

 

 23 kwietnia 2012

22 kwietnia w sali Mniejszości Niemieckiej w Ciasnej odbył się coroczny popis orkiestry dla rodziców, zorganizowany przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą w Ciasnej. Podczas pokazu zaprezentowały się "młode talenty", uczniowie, którzy kształcą swe umiejętności pod okiem instruktorów MOD.

 

8 marca 2012

5 marca odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach I Śląskie Forum Kobiet. Tematem przewodnim spotkania było wspieranie przedsiębiorczości kobiet woj. śląskiego. GOK w Ciasnej reprezentowała Anna Dyksik, dyrektor. Szczegóły w Aktualnościach.

 

 10 lutego 2012

GOK w Ciasnej  w ramach ferii zimowych zorganizował dla dzieci i młodzieży szereg atrakcji, min.: warsztaty fotograficzne, bibułkarskie i plastyczne dla dzieci ze SP w Zborowskiem, Sierakowie Śląskim i Ciasnej. Gimnazjaliści mogli podziwiać średniowieczny zamek będziński wraz z pokazem walki rycerskich na jedniodniowej wycieczce edukacyjnej. Szczegóły w Aktualnościach.

 

2 lutego 2012

Ponad 50 gimnazjalistów z gminy Ciasna uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Zamku Będzińskiego. Wycieczka odbyła się 1 lutego 2012 roku w ramach ferii zimowych. Zorganizowana została przez GOK w Ciasnej. Więcej informacji oraz fotorelacja w zakładce Aktualności.

 

23 stycznia 2012

20 stycznia 2012 roku odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z ludźmi kultury w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", na którym gminę Ciasna reprezentowała Anna Dyksik, dyrektor GOK w Ciasnej. Przypomnijmy: Prezydent RP był z wizytą w powiecie lublinieckim w dniach 19-20.01.2012 na zaproszenie władz miasta Lubliniec. Więcej informacji w zakładce Aktualności.

 

16 stycznia 2012

15 stycznia 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej zorganizował coroczny Koncert Kolęd w hali sportowej. Więcej informacji i fotorelacja z uroczystości w zakładce Aktualności.

 

 4 stycznia 2012

Tegoroczna zabawa sylwestrowa zorganizowana przez GOK w Ciasnej w Hali Sportowej w Ciasnej była w pełni udana. Dopisali nie tylko mieszkańcy Ciasnej, ale również innych sołectw oraz z Lublińca. Wszyscy bawili się doskonale w rytm muzyki rozrywkowej. Gastronomię zapewnił catering "Gospody" z Ciasnej. O północy mogliśmy zobaczyć pokaz sztucznych ogni, a Pan Wójt Gminy Ciasna osobiście złożył wszystkim życzenia noworoczne.

 

2011

 

28.11.2011

 

  Półfinał Spichlerzowego Konkursu "Godomy po naszymu"

23 listopada 2011 roku w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ciasna odbyły sie półfinały konkursu „Godomy po naszymu” IV Spichlerzowy Przegląd Gwary Śląskiej 2011 w grupie wiekowej – młodzież kl. IV-VI SP. Organizatorem głównym konkursu jest Fundacja LGD Spichlerz Górnego Śląska. Do konkursu przystąpiło 11 uczestników - uczniów szkół podstawowych w Pniowie, Kotulinie, Potępie, Poniszowicach, Pławniowicach i Rudnie.

Komisja w składzie – Zuzanna Geilke, Przewodnicząca Rady Gminy Ciasna, Alfred Jochem – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ciasna, Członek Zarządu Fundacji LGD Spichlerz Górnego Śląska, Małgorzata Gzyl, Dyrektor ds Gimnazjum w Ciasnej, Aneta Chyra, nauczyciel języka niemieckiego w SP w Ciasnej wyróżniła trzech uczestników, którzy będą reprezentować swoje umiejętności w Wielkim Finale – 9 grudnia 2011 roku w GOK w Poniszowicach (gm. Rudziniec).

Wyniki: I miejsce – Wiktoria Karaszewska, SP Rudno, II – Adam Wrazidło, SP Kotulin, III – Klaudia Potempa, SP Potępa.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem półfinału konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Ciasnej.

 

 10.09.2011

Występy Mażoretek i Orkiestry

10 lipca 2011 roku w ramach Wielkiego Pikniku Rodzinnego Święto lasu" w Chorzowie zaprezentowały się Mażoretki i Młodzieżówa Orkiestra Dęta z Ciasnej.

16 lipca 2011 - Mażoretki z Ciasnej wystąpiły w Plenerowym Festynie Rodzinnym z udziałem osób niepełnosprawnych w Rusinowicach.

3 września 2011 - Mażoretki z Ciasnej wystąpiły w ramach Imprezy "Pożegnanie lata" w Dobrodzieniu, zorganizowanym przez Dobrodzieński Dom Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym.

4 września 2011 - Mażoretki i Młodzież0wa Orkiestra Dęta z Ciasnej zaprezentowała się podczas Dożynek Gminnych w Boronowie.

10 września 2011 - Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Mażoretki wystąpiły podczas imprezy "Gwarki Tarnogórskie" w Tarnowskich Górach.

 

 26.09.2011

GRATULACJE DLA GLINICY!!!

W ramach XII Dożynek Woj. Śląskiego odbył się konkurs na najpiękniejszą koronę. Komisja oceniła 14 koron dożynkowych prezentujących sołectwa Gminy Ciasna oraz gminy Powiatu Lublinieckiego. Większością głosów zwyciężyła korona z Glinicy, II miejsce zajęła Jeżowa, III - Ciasna. Wyróżnienia zdobyły korona z Lublinca i Nowej Wsi Tworowskiej. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Najpiękniejsza korona z Glinicy reprezentowała województwo śląskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale (24-25 września 2011). W ogólnopolskim konkursie koron Glinica zajęła zaszczytne III miejsce!!! - To dla nas ogromne wyróżnienie. Po raz pierwszy spotkał nas zaszczyt uczestniczenia w Dożynkach Prezydenckich - powiedział Zdzisław Kulej, Wójt Gminy Ciasna. Województwo Śląskie reprezentowali Wójt Gminy Ciasna, mieszkańcy Glinicy oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" z Koszęcina, którzy ośpiewali koronę. Koordynacją działań związanych z organizacją wyjazdu do Spały zajął się GOK w Ciasnej.

 

 29.08.2011

XII DOŻYNKI WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO W CIASNEJ

XII Dożynki Województwa Śląskiego odbyły się w dniach 27-28 sierpnia 2011 roku w Ciasnej.

27 sierpnia, w programie artystycznym wystąpili m.in.: zespół biesiadny „Duet Karo”, Kapela Jurajska, Zespół „Halka” z Lublińca, a gwiazdą wieczoru był kabaret Marcina Dańca.

W niedzielę o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem zaproszonych gości, prowadzona przez Biskupa Diecezji Opolskiej Pawła Stobrawę. W trakcie mszy wręczono gospodarzowi parafii w Ciasnej, księdzu Wojciechowi Włochowi dary ołtarza oraz tradycyjny chleb dożynkowy.

Po mszy, przedstawiciele gmin powiatu lublinieckiego i sołectw gminy Ciasna wzięło udział w korowodzie dożynkowym, na czele którego prezentowano korony dożynkowe. Korowód prowadziła grupa mażoretek z Ciasnej i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej.

W części oficjalnej gospodarz gminy, Wójt Gminy Ciasna Zdzisław Kulej oraz pozostali organizatorzy przywitali zaproszonych gości i wszystkich uczestników dożynek. Po krótkich przemówieniach m.in.: Marszałka Województwa Śląskiego, Adama Matusiewicza, Starosty Lublinieckiego, Joachima Smyły i Wójta Gminy Ciasna Zdzisława Kuleja, nastąpiło wręczenie chlebów dożynkowych. W części oficjalnej wręczono także odznaczenia Zasłużonym dla Województwa Śląskiego oraz odznaczenia Zasłużonym dla Rolnictwa. Zgromadzonych gości zaproszono na tradycyjny śląski obiad.

Część artystyczną rozpoczęły występy zespołów ludowych i wokalnych, reprezentujących poszczególne gminy powiatu lublinieckiego, natomiast gwiazdą wieczoru był koncert zespołu “Dżem”.

Szczególną atrakcją dożynek były liczne wystawy: wystawa maszyn i urządzeń rolniczych, wystawa fotograficzna prezentująca walory przyrodnicze i kulturowe gminy Ciasna, wystawa fotograficzna prezentująca działalność mażoretek i Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Ciasnej oraz wyroby rękodzielników z gminy Ciasna. Wyroby rękodzielnicze prezentowała również Lokalna Grupa Działania Spichlerz Górnego Śląska.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska, prezentujące potrawy śląskie do degustacji, przygotowane przez sołectwa gminy Ciasna i gminy powiatu lublinieckiego. W ramach XII Dożynek Województwa Śląskiego odbył się również Piknik Zbożowy, zorganizowany przez Śląską Izbę Rolniczą w Katowicach. Atrakcje Pikniku to m.in.: potrawy do degustacji ze zbóż oraz konkurs rysunkowy dla dzieci pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”.

Dodatkową atrakcją dla dzieci było wesołe miasteczko oraz dmuchańce. Rada sołecka z Ciasnej przygotowała również loterię fantową.

Ponadto, ważną częścią obchodów dożynkowych były prezentacje instytucji okołorolniczych, które posiadały własne stoiska – można było zaczerpnąć wiedzy na temat danej instytucji, uzyskać foldery, ulotki itp.

Dodatkowymi atrakcjami były liczne stoiska handlowe i gastronomiczne.

W ramach Dożynek zorganizowano dwa konkursy – „Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy” połączony z wystawą pokonkursową oraz „Konkurs na najpiękniejszą zagrodę rolniczą i nierolniczą w gminie Ciasna”.

Patronat honorowy nad XII Dożynkami Województwa Śląskiego objęli Adam Matusiewicz, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nad zabezpieczeniem imprezy czuwała wyspecjalizowana firma ochroniarska.

Patronat medialny nad XII Dożynkami Województwa Śląskiego objęli: Dziennik Zachodni, naszemiasto.pl, Echo Miasta, TVP 3, Radio Katowice.

 PODZIĘKOWANIA
 
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ciasnej składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację XII Dożynek Województwa Śląskiego. Dziękuję zastępom OSP Gminy Ciasna, a w szczególności Tomkowi Dziembale, Prezesowi OSP Ciasna za nieocenioną pomoc i ogromne poświęcenie w wykonaniu powierzonych zadań!

Dziękuję również sołectwom Gminy Ciasna z sołtysami na czele, pracownikm Urzędu Gminy oraz wszystkim tym, którzy zaangażowali się w działania organizacyjne.

Szczególne podziekowania składam wszystkim sponsorom za okazaną pomoc finansową:

CRH Klinkier sp. z.o.o, EJOT sp. z. o.o, INVADO sp z.o.o, Żwir-Prom sp.j, Rol-Prom s.c, Ferm-Prom s.a, Usługi Transportowe PARS Eugeniusz Osadnik, Wrona Produkcja Podłoża, Bank Spółdzielczy Ciasna, ARPOL, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wesołe Miasteczko Franko, "Smoki Zjeżdżalnie dmuchane. Brzenska", Telekomunikacja Polska s.a. 

Fotoreportaż z XII Dożynek Woj. Śląskiego na stronie internetowej UG Ciasna w Galerii. Zapraszamy!

 

 29.06.2011

Sukcesy Mażoretek  - maj/czerwiec 2011

1. Mistrzostwa Polski Mażoretek w Opolu - II miejsce w kategorii kadetki pompon

2. Festiwal Mażoretek "Parada 2011" w Czerwionce-Leszczyny - I miejsce juniorki mini formacja, II miejsce kadetki pompon, III miejsce - duo seniorki Anna Jelonek i Justyna Sklorz

3. Festiwal Mażoretek "Furażerka 2011" w Ozimku - I miejsce kadetki pompon, I miejsce seniorki pompon, I miejsce duo seniorki Roksana Halemba i Nicola Jurczyk, II miejsce duo seniorki Anna Jelonek i justyna Sklorz, II miejsce juniorki mini formacja.

 

21.03.2011 

Popis Orkiestry dla rodziców

20 marca 2011 roku w sali Mniejszości Niemieckiej w Ciasnej odbył się coroczny Popis dla Rodziców w wykonaniu uczniów, kształcących swoje umiejętności przy MOD w Ciasnej. Swój kunszt prezentowali przedstawiciele każdego instrumentu, wchodzącego w skład orkiestry dętej: flety przygotowane przez Katarzynę Kazur-Grochalską, klarnety i saksofony przygotowane przez Jarosława Prowdę, trąbki, tenory i puzon - uczniowie Tomasza Onyska, waltornie przygotowane przez Piotra Grochalskiego tuby - wychowankowie Marka Kowalskiego, a także głośni perkusiści - duma Tomasza Wachowskiego. Ostatnim punktem programu był krótki występ tzw. Małej Orkiestry pod batutą Jarosława Prowdy. Uczniowie oraz nauczyciele składają serdeczne podziękowania Teresie Stellmach i Marii Strzelczyk za pomoc w przygotowaniu popisu i pyszny poczęstunek.

Jeśli ktoś chciałby uczyć się gry na instrumencie dętym lub perkusji wystarczy zgłosić się w siedzibie Orkiestry tz w salce przykościelnej w każdą sobotę w godz. od 9 do 11.

 

 

 12.01.2011

SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI DLA DZIECI

11 stycznia 2011 roku w Szkołach Podstawowych na terenie naszej Gminy - w Ciasnej, Zborowskiem i Sierakowie Śląskim odbyło się spotkanie z Jerzym Miosgą - autorem książki pt.: "Tajemnica ginącego lasu".

Streszczenie: 12-letni Tomek i troje jego przyjaciół starają się pomóc krainie elfów, krainie podwodnego świata w walce z Gizelą, złą królową, która dąży do zagłady lasu i przyrody. Dzieci zostają wciągnięte przez elfy w baśniowy świat pełen przygód i niesamowitych postaci, w którym znajdzie się też miejsce na młodzieńczą miłość...

Książka o charakterze fantastycznym, przeznaczona jest dla czytelników w wieku od 9 do 13 lat. Pokazuje wartości przyjaźni i koleżeństwa, uczy szlachetnych zachowań - odwagi i zdolności do poświęceń, rozwija wyobraźnię, uczy odróżniać dobro od zła,a także uwrażliwia na problemy ekologii.

Jerzy Miosga (ur. 1972) - mieszka w Lublińcu, jest ojcem dwóch córek Agaty i Zuzanny. Ma dwie pasje - malarstwo i pisarstwo. "Tajemnica ginącego lasu" to jego debiut, aktualnie powstają dwie następne części.

W najbliższym numerze "Expressu Gminnego" wywiad z autorem!!

Organizator: GOK Ciasna

         

 

 

 10.01.2011

Koncert Kolęd 2011

9 stycznia 2011 roku w Hali Sportowej w Ciasnej odbył się coroczny "Koncert Kolęd". Tradycyjnie już zagrała dla nas świąteczne melodie Młodzieżowa Orkiestra Dęta oraz zatańczył zespół Mażoretek do utworów m.in.: "Last Christmas", "Jungle Bells". Najmłodsza grupa "Mała Copacabana" po raz pierwszy zaprezentowała się z pałeczkami marszowymi. W świąteczną atmosferę wprowadzili publiczność również uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola z Sierakowa Śląskiego pod kierunkiem Siostry Gabrieli z Klasztoru Św. Józefa oraz zespół gitarowy z Gimnazjum w Ciasnej. Tradycyjne polskie kolędy wykonał zespół bębniarzy "Trzęsienie ziemi" pod kierunkiem Bogdana Chyry, a na zakończenie koncertu mogliśmy wysłuchać znanych pastorałek w wykonaniu zespołu Michał Nowak Band z Lublińca. Imprezę prowadzili Dominika Ceglarek i Jakub Pradelok, uczniowie Gimnazjum w Ciasnej. Podczas koncertu odbyła się kwesta na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 sdc11843.jpg  sdc11841.jpg

 sdc11851.jpg  sdc11864.jpg

 sdc11855.jpg  sdc11868.jpg

 sdc11871.jpg  sdc11884.jpg

 sdc11892.jpg

Realizacja: IDcom.pl