Galeria

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

Ilość zdjęć: 32

Uczestnicy i uczestniczki projektu „Rozwój daje radość” w ramach zadanie nr 2 „rozwijam skrzydła” mają możliwość uczestniczenia w wycieczkach. W dniu 13.04.2014 r. odbył się wyjazd do Centrum Nauki Kopernik do Warszawy na „Wystawy stałe” Podczas zwiedzania zobaczyli i niejednokrotnie wykonali pasjonujące eksperymenty. Bardzo pomocne okazały się zajęcia z przyrody i fizyki realizowane w szkołach na miejscu w ramach projektu. Bo to co w klasie na małym modelu w skali „mikro” w Centrum Nauki Kopernik można było zobaczyć „duże” i eksperymenty przeprowadzać absolutnie samemu. (...)

pokaż więcej »

Pasowanie na ucznia - Glinica 2013

Ilość zdjęć: 16

FOTO; Ewa Mnich

pokaż więcej »

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Ciasnej

Ilość zdjęć: 97

Kolejnym spotkaniem ze „Śląskiem” był koncert zespołu w dniu 27.05.2013 r. w Ciasnej w Hali sportowej, wykonany specjalnie dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały popularnych „pieśniczek śląskich” oraz podziwiały artystów w zaprezentowanych tańcach. Mali widzowie gromkimi brawami nagradzali tancerzy i śpiewaków. Każda grupa przedszkolna uwieczniła to wydarzenie kulturalne wspólną fotografią z przedstawicielami zespołu. ************** Zdjęcia od nr 1 do 41 wykonane przez fotografa Zespołu "Śląsk" (zdjęcia pomniejszone na potrzeby galerii) **************

pokaż więcej »

Wizyta w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny w Koszęcinie

Ilość zdjęć: 72

Ciekawą formą obcowania z dorobkiem kulturalnym naszego regiony, była wizyta naszych przedszkolaków w maju, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny w Koszęcinie. Zespół w tym roku obchodzi 60-lecie swojej działalności. Na miejscu nasi wychowankowie spotkali się z „Karolinką”, która opowiedziała i pokazała, z czego składał się na Śląsku strój kobiety i mężczyzny oraz przedstawiła kilka ciekawostek z dawnych śląskich zwyczajów. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca, która swoim wprawnym okiem zauważyła w małych tancerzach zadatki na przyszłych artystów „Śląska”. Pobyt zakończyliśmy obiadem w Sali jadalnej zespołu.

pokaż więcej »

Realizacja: IDcom.pl