Galeria

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” w Ciasnej

Ilość zdjęć: 97

Kolejnym spotkaniem ze „Śląskiem” był koncert zespołu w dniu 27.05.2013 r. w Ciasnej w Hali sportowej, wykonany specjalnie dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały popularnych „pieśniczek śląskich” oraz podziwiały artystów w zaprezentowanych tańcach. Mali widzowie gromkimi brawami nagradzali tancerzy i śpiewaków. Każda grupa przedszkolna uwieczniła to wydarzenie kulturalne wspólną fotografią z przedstawicielami zespołu. ************** Zdjęcia od nr 1 do 41 wykonane przez fotografa Zespołu "Śląsk" (zdjęcia pomniejszone na potrzeby galerii) **************

pokaż więcej »

Wizyta w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny w Koszęcinie

Ilość zdjęć: 72

Ciekawą formą obcowania z dorobkiem kulturalnym naszego regiony, była wizyta naszych przedszkolaków w maju, w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny w Koszęcinie. Zespół w tym roku obchodzi 60-lecie swojej działalności. Na miejscu nasi wychowankowie spotkali się z „Karolinką”, która opowiedziała i pokazała, z czego składał się na Śląsku strój kobiety i mężczyzny oraz przedstawiła kilka ciekawostek z dawnych śląskich zwyczajów. Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach tanecznych prowadzonych przez instruktorkę tańca, która swoim wprawnym okiem zauważyła w małych tancerzach zadatki na przyszłych artystów „Śląska”. Pobyt zakończyliśmy obiadem w Sali jadalnej zespołu.

pokaż więcej »

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

Ilość zdjęć: 77

Ciekawym doświadczeniem była kwietniowa wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Przedszkolaki, pod przewodnictwem pani w śląskim stroju rozbarskim, miały okazję zapoznać się z pokaźnym wycinkiem historii życia codziennego na Śląsku. Dzieci mogły poczuć się jak uczniowie w dawnej szkole, obejrzały różnorodne przybory, przedmioty, meble oraz urządzenia służące dzieciom i dorosłym na co dzień, poczynając od „rysika i tabulki”, a na komputerze kończąc. Wiele zgromadzonych sprzętów gospodarstwa domowego, strojów używanych było blisko sto lat temu. W ramach tejże wycieczki przedszkolaki obejrzały BAJKĘ O CHLEBIE, poznały proces wypieku chleba, a następnie po szczegółowym instruktażu gospodyni, każde dziecko samodzielnie wykonało swojego zawijańca z ciasta chlebowego, które po upieczeniu wszystkim bardzo smakowały. Przy tej okazji dzieci poznały również odpowiednie słowa w jęz. angielskim.

pokaż więcej »

Święty Mikołaj dzieciom!!!

Ilość zdjęć: 24

20 grudnia 2012 roku do naszej gminy zawitał tajemniczy Święty Mikołaj z elfami, który przywiózł dla dzieci 65 wspaniałych prezentów. Dzieci miały dla niego listy, rysunki, wycinane serduszka, śpiewały kolędy, mówiły wierszyki i cieszyły się, że o nich pamiętał.

pokaż więcej »

Realizacja: IDcom-jst.pl