Aktualności

11 maja 2017 16:02 | Aktualności

Nadanie tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Ciasna"

W sobotę 6 maja 2017 r. oficjalnie i uroczyście otwarto w Ciasnej nową halę produkcyjną firmy EJOT.
Imponującej kubatury i klasy obiekt powstał w zaledwie 9 miesięcy. Prace projektowe rozpoczęły się w połowie 2015 r. Nowy zakład ma powierzchnię 4 tys. metrów kwadratowych, a w jego skład wchodzą hala produkcyjna, hala magazynowa oraz 3-kondygnacyjny budynek socjalno-biurowy.

W nowych pomieszczeniach stworzono miejsce dla wielu maszyn wtryskowych, a w hali magazynowej 1500 miejsc paletowych na półprodukty i surowce oraz nowoczesne doki przeładunkowe. Na zewnątrz zakładu postawiono silosy o pojemności 150 ton tworzywa.

Uroczyste przecięcie wstęgi poprzedziła nadzwyczajna sesja Rady Gminy Ciasna, podczas której podjęto uchwałę nadającą honorowe obywatelstwo prezesowi firmy. Christian Frank Kocherscheidt nie krył radości z tego tytułu.
"Nareszcie jestem członkiem tej samej gminy, co mój ojciec i mama" - powiedział po polsku.(...)
"Bardzo dziękuję za wyróżnienie, które mnie tutaj spotkało. To ogromne wyróżnienie dla mnie, jak i dla mojej rodziny oraz całej firmy. Ejot jest obecny na polskim rynku od 19 lat i chcemy tutaj nadal być. Myślę, że mieszkańcy i władze mogą twierdzić, że dobrze nam się współpracuje. Mamy tutaj dobra bazę i bardzo dobrych pracowników - zarówno z Ciasnej jak i okolic" - mówił Kocherscheidt.

EJOT jest średniej wielkości grupą przedsiębiorstw działających w zakresie technologii połączeń. Trzonem grupy EJOT jest fabryka śrub Adolf Böhl w Berghausen, Południowej Westfalii. Wzrost, przejęcia zakładów i dywersyfikacja doprowadziły z czasem do stworzenia sieci przedsiębiorstw, dzisiejszej grupy EJOT. Z ponad 2100 pracowników ok. 1400 przypada na niemieckie spółki, kolejnych 700 osób jest aktywnych w międzynarodowych firmach.

 

źródło:  Dziennik Zachodni

Przeczytano: 722 razy. Wydrukuj|Do góry

Honorowy obywatel gminy Ciasna

Realizacja: IDcom-jst.pl