Aktualności

24 maja 2017 21:25 | Aktualności

Kolejne sukcesy Oliwiera


18 maja w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie odbyła się uroczysta gala finałowa Regionalnych Spotkań Recytatorskich „Wrażliwość na Słowa”. W tym roku jest to szczególnie ważne dla nas wydarzenie, ponieważ uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Zborowskiem Oliwier Ochman został wyróżniony w kategorii klas IV-VI.
Recytatorskie zmagania Oliwiera rozpoczęły się od ferii zimowych. Sam poszukiwał tekstów, które mógłby zaprezentować szerszej publiczności. Ostatecznie, po konsultacjach z nauczycielem prowadzącym p. Kamilą Polaczek, zdecydował się na książkę pt."Dziennik cwaniaczka". Teskt w zabawny sposób opowiadający o perypetiach niesfornego nastolatka okazał się trafnym wyborem. Oliwier wygrał eliminacje szkolne, gminne w Ciasnej i powiatowe w Lublińcu. Dzielnie reprezentował szkołę i gminę 26 kwietnia w Częstochowie.Poziom eliminacji regionalnych był bardzo wysoki, jednak jury było zgodne co do wyboru laureatów.
Tym bardziej cieszy fakt, że został doceniony talent Oliwiera oraz trud, wysiłek i czas wolny, który poświęcił na przygotowania. Pani Kamila Poloczek dodaje, że "każdemu nauczycielowi życzy takiego ucznia jak Oliwier".

Przeczytano: 779 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl