Aktualności

13 czerwca 2017 22:18 | Aktualności

XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur".

OGROMNE SUKCESY SIERAKOWSKICH UCZNIÓW W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR"

16 marca 2017 roku uczniowie z całej Polski mogli sprawdzić swoje umiejętności matematyczne w XXVI edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur". Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.

W 1990 roku konkurs został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo Kangourou Sans Frontieres skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych spośród propozycji wcześniej nadesłanych przez poszczególne kraje.

Także uczniowie z sierakowskiej szkoły zgłosili się do tegoż konkursu, chęcią zmierzenia się z królową wszystkich nauk osiągając świetne, bardzo wysokie wyniki!!! Z ogromną dumą i radością możemy poinformować, iż uzyskali aż 4 wyróżnienia oraz jeden wynik bardzo dobry!

Daniel Krupa z klasy IV otrzymał wynik bardzo dobry

Anna Widawska z klasy IIIa otrzymała wyróżnienie

Nikola Huć z klasy IV otrzymała wyróżnienie

Kinga Majchrzak z klasy V otrzymała wyróżnienie

Martin Huć z klasy VIa otrzymał wyróżnienie

9 czerwca w I LO im. Adama Mickiewicza w Lublińcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, którym towarzyszyła piękna oprawa artystyczna i przemówienia lokalnych organizatorów konkursu.

Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Konkurs ten, to przez organizatorów wysoko postawiona poprzeczka. Jej pokonanie wymaga zapału do pracy, nauki i rozwiązywania licznych zadań, a także poświęcenia, nie tylko ze strony uczniów, ich rodziców, ale także przygotowujących do tegoż konkursu nauczycieli. Z tego miejsca, uznania należą się także pani Justynie Krupie, matematyczce oraz szkolnemu koordynatorowi konkursu za coroczne świetne i owocne przygotowanie uczniów klas IV-VI do konkursu, a także pani Simonie Hanzel za wyłonienie i przygotowanie do konkursu najmłodszej uczestniczki z klasy IIIa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz jeszcze lepszych wyników w kolejnych edycjach tego konkursu!

 

Przeczytano: 666 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl