Aktualności

11 czerwca 2018 15:17 | Aktualności

Szkolne konkursy pięknej recytacji w języku obcym

Dnia 15 maja 2018r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w XIV Szkolnym Konkursie Pięknej Recytacji w Języku Niemieckim oraz w II Szkolnym Konkursie Pięknej Recytacji w Języku Angielskim.

W tym roku należało przygotować do recytacji trzy utwory autorstwa różnych poetów w języku niemieckim oraz trzy limeryki Edwarda Leara w języku angielskim. W zmaganiach konkursowych łącznie wzięło udział ośmioro uczniów klas gimnazjalnych z Ciasnej.

Zgodnie z regulaminem konkursu istniała również możliwość przygotowania wierszy do zaprezentowania w obydwu językach. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przedstawiali własną interpretację utworów, wzbogacając je odpowiednią gestykulacją, rekwizytami lub nawet podkładem muzycznym.

Konkurs uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej – Pani mgr Barbara Kaczmarek wraz z Panią Wicedyrektor – Panią mgr Małgorzatą Gzyl, która jednocześnie tradycyjnie już pełniła funkcję przewodniczącego jury. Do pracy w komisji organizatorki konkursu zaprosiły osoby posługujące się językiem niemieckim i językiem angielskim: Panią Teresę Stellmach – Prezesa Mniejszości Niemieckiej w Ciasnej, Panią mgr Anetę Chyrę – Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Zborowskiem oraz Panią mgr Sylwię Galuskę – nauczyciela języka angielskiego w Ciasnej.

Podczas tegorocznej edycji konkursu z języka niemieckiego najlepsi okazali się uczniowie klasy 3b: Natalia Saflik i Mateusz Seget, którym jury przyznało I miejsce Ex aequo. Uczennica Natalia Saflik zdobyła I nagrodę również w konkursie z języka angielskiego. Kolejne miejsca za recytację w języku angielskim zdobyły uczennice: z klasy 2a - Kamila Koza oraz Agata Kaczmarzyk. Miejsce II za recytację w języku niemieckim uzyskała uczennica klasy 3b – Emilia Kosytorz, natomiast miejsce III uczennica klasy 3a – Natalia Nowinska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, za których ufundowanie organizatorki konkursu serdecznie dziękują przedstawicielom Rady Rodziców. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów językowych!!!


Organizatorki konkursu:

Katarzyna Rećko
Izabela Figlak

Przeczytano: 325 razy. Wydrukuj|Do góry

Realizacja: IDcom-jst.pl