Aktualności

11 czerwca 2018 15:24 | Aktualności

Powiatowy Konkurs Recytatorski w Sierakowie Śląskim

Już po raz siódmy Przedszkole Samorządowe w Sierakowie Śląskim było organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, w tym roku przebiegającego pod hasłem "Wiosenne Recytowanie – Współcześni poeci dzieciom”.

Wielką chlubą a jednocześnie wyzwaniem, jest dla naszego przedszkola coroczny, Powiatowy Konkurs Recytatorski. Tegoroczny był szczególny – chcieliśmy bowiem dotrzeć do poezji jeszcze przez dzieci nieodkrytej, ocalić od zapomnienia wiersze poetów mniej dzieciom znanych. Już po raz siódmy byliśmy organizatorami i gospodarzami tak wspaniałej uroczystości.

Gościliśmy 40 reprezentantów z 22 przedszkoli powiatu lublinieckiego, w tym z Lublińca, Koszęcina, Pawonkowa, Łagiewnik Małych, Łagiewnik Wielkich, Gwoździan, Glinicy, Zborowskiego, Jeżowej, Ciasnej, Sadowia, Olszyny, Lisowa, Herb, Rusinowic, Strzebinia, Wędziny oraz Sierakowa.

Uroczystość bogata była w wiele atrakcji. Dziecięce recytacje przeplatane były tańcami w wykonaniu Przedszkolaków z Sierakowa Śląskiego. Na wszystkich czekała również wspaniała niespodzianka – pokaz chemiczny w wykonaniu młodego naukowca z Akademii Nauki w Częstochowie. To wszystko doprowadziło nas do finału i ogłoszenia wyników przedszkolnych rywalizacji.

W wiosennie udekorowanej hali sportowej, wśród łąki tulipanów, mieliśmy zaszczyt wysłuchać  wspaniałych recytacji. Poziom był bardzo wysoki, zatem obrady Jury bardzo burzliwe, jak twierdziła Przewodnicząca Jury – Pani Małgorzata Gzyl oraz członkowie Klaudia Bolek i Łucja Matecka – nauczyciele języka polskiego.

 Jury wyróżniło 10 najlepszych recytatorów Powiatu Lublinieckiego:

Anna Imach - Przedszkole Sadów
Maria Kaczmarzyk - Przedszkole Sadów
Anna i Hubert Kampa - Przedszkole Miejskie nr 4 w Lublińcu
Antonina Jerominek - Przedszkole w Glinicy
Franciszek Kos – Przedszkole Sieraków Śląski
Lena Saflik - Przedszkole w Zborowskiem
Maja Łopacińska - Przedszkole nr 3 w Lublińcu
Milena Rempelt - Przedszkole w Lisowie
Barbara Konopka - Przedszkole  w Rusinowicach

Wyróżnieni artyści otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz piękne statuetki ufundowane przez Wójta Gminy Ciasna, który sprawował  Honorowy Patronat nad naszym konkursem. Wszyscy wykonawcy otrzymali wspaniałe nagrody oraz dyplomy uczestnictwa.

Zorganizowanie tak wielkiej uroczystości, na którą składało się multum spraw logistycznych począwszy od strojów tańczących Przedszkolaków, kończąc na poczęstunku,  dyplomach i nagrodach dla wykonawców, nie byłoby możliwe bez pomocy naszych szanownych Sponsorów.

Przyjaciel Przedszkola – takim tytułem uhonorowaliśmy firmy, instytucje oraz osoby prywatne, które bezinteresownie wsparły organizację VII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków w Sierakowie Śląskim.

Tytuł  Przyjaciela  Przedszkola otrzymuje:

Wójt Gminy Ciasna – Honorowy Patronat,
Starostwo Powiatowe w Lublińcu,
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciasnej,
Firma Ejot sp. z. o. o. Ciasna,
Piekarnia Łubowski Lubliniec,
TARTAK Tadeusz Kulej Sieraków Śląski,
TARTAK Bernard Hadasik Łomnica,
SKLEP UPOMINKOWY „Świat Prezentów u Basi” Barbara Zamoska Sieraków Śląski,
Łukasz Matyja  ZAKŁAD  MIĘSNY  Przystajń,
Firma EthosEnergy Poland S.A. w Lublińcu,
Firma KOSPAN sp.z o.o. Ciasna,
Firma Doktorvolt w Dobrodzieniu,
AMAR sp.z o.o. sp. komandytowa w Sierakowie Śl.,
Mechanika Pojazdowa Nowak – Car Marcin Nowak Sieraków Śląski,
Usługi Ogólnobudowlane Łukasz Jelonek Sieraków Śląski,
Pracownia Tapicerska „Wygodny Mebel” Zamoski Krzysztof,
AWEX GPR Andrzej Wieczorek Sieraków Śląski,
OGRODY  OBRUŚNIK  Sp.z o.o. Sieraków Śląski,
„CHOCHLA SMAKU” Przedsiębiorstwo Handlowo – Gastronomiczne Barbara Prządka – Nowicka,
Hurt-Detal S.C. Anna, Joachim Hadasik Sieraków Śląski,
Sklep Spożywczo – Przemysłowy „Ania” Anna Parkitna Wędzina,
Państwo Celina i Mariusz Kowalewscy.

Bardzo dziękujemy wszystkim Sponsorom.

Dziękujemy przybyłym Gościom, Dyrektorom Szkół oraz Przedszkoli, Przedstawicielom Starostwa oraz Gminy.  Dziękujemy wszystkim uczestnikom  konkursu oraz  ich rodzicom i wychowawcom, za wkład w tak wzorowe przygotowanie swoich pociech. Dziękujemy za zaangażowanie oraz obecność. Kolejny już Konkurs Powiatowy organizowany przez nasze Przedszkole dobiegł końca. Z dumą będziemy wspominać go przez długi czas oraz z niecierpliwością będziemy wyczekiwać  VIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków w 2019 roku!

 

Przeczytano: 396 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl