Aktualności

22 czerwca 2018 23:40 | Aktualności

Dni Gminy Ciasna

W niedzielę jubileuszową została odprawiona Msza Święta w Kościele Parafialnym w oprawie muzycznej Orkiestry Dętej z Ciasnej, po której odbył się korowód. Na czele Korowodu jechali licznie przybyli motocykliści oraz samochód z firmy Pars z nagłośnieniem, a za nimi przemaszerowały w barwnym pochodzie wszystkie grupy Mażoretek Copacabana. Następnie przeszły orkiestry i zespoły: Orkiestra Dęta z Mochenwangen, oraz Orkiestry Dęte wraz z mażoretkami z Kleszczowa i Wręczycy Wielkiej. Pochód zamykały Władze Gminy Ciasna wraz z zaproszonymi gośćmi oraz Orkiestra Dęta z Ciasnej wraz ze Mażoretkami Copacabana. Cały korowód wraz z dołączającymi mieszkańcami naszej gminy przemaszerował ul. Zjednoczenia na teren boiska za Halą Sportową. Po wkroczeniu naszych jubilatów zaproszone orkiestry zagrały "Sto lat", a dzieci i młodzież częstowały się urodzinowym tortem, złożonym z 300 muffinek. Pierwsze na scenie zaprezentowały się nasze mażoretki od najmłodszych grup do najstarszych. Osoby wspierające mażoretki dostały okolicznościowe statuetki. Z okazji 15-lecia podczas przemówienia Pan Wójt Zdzisław Kulej wręczył bon o wartości 3000 zł, który został przeznaczony na zakup pokrowców na stroje sceniczne. Przemawiali również zaproszeni goście: Burmistrz Daniela Steiner, Pani Kasia Grzegorzek, oraz Prezes Mażoretek Stanisław Rewieński, którzy również wręczyli upominki. Następnie wystąpiły zaproszone Orkiestry z: Mochenwangen, Kleszczowa oraz Wręczycy Wielkiej. Po występach gości, publiczności zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Ciasnej, której koncert utrzymany był w konwencji muzyki filmowej; zagrali między innymi motywy ze znanych serii filmowych: Piratów z Karaibów oraz Jamesa Bonda. Z okazji 20 – lecia Orkiestry Dętej głos zabrali zaproszeni goście, a Pan Wójt Zdzisław Kulej po przemówieniu wręczył instrument – waltornię. Orkiestrową gwiazdą był zespół Dziubek Band –„pierwsza w Polsce ekspesyjna fuzja instrumentów dętych, z domieszką gitary elektrycznej, gitary basowej, piano i zestawu perkusjnego”. Na koncercie w Ciasnej dodatkowo rozszerzono sekcję rytmiczną o konga oraz połączono muzykę instrumentalną z występem pięknych wokalistek.

Zwieńczeniem całego, jakże obfitującego w wydarzenia dnia, był koncert zespołu "Bracia" – gwiazdy wieczoru. Na ich koncercie nie zabrakło takich hitów jak „Po drugiej stronie chmur” czy „Wierzę w lepszy świat”.


Publikacja wizerunku na podstawie zgody wyrażonej stosownie do zapisów regulaminu, poprzez udział w imprezie.

Zapraszamy do oglądania zdjęć. Więcej zdjęć można oglądać na stronie Dziennika zachodniego oraz na stronie lubliniec.info

Przeczytano: 699 razy. Wydrukuj|Do góry

Dni Gminy Ciasna

Realizacja: IDcom-jst.pl