Aktualności

20 listopada 2018 10:01 | Aktualności

Dzień Świętego Marcina SP Ciasna

Dzień Świętego Marcina SP Ciasna

  Już od kilku lat obchody Święta Niepodległości zbiegają się z uroczystościami
Św. Marcina. Pojawiają się specjalnie na tę okazję upieczone rogale i św. Marcin na koniu przejeżdżający ulicami naszej miejscowości. Tych tradycyjnych elementów świętomarcińskich uroczystości nie zabrakło i w tym roku. Choć listopad nie jest miesiącem sprzyjającym organizowaniu plenerowych imprez stanęliśmy na wysokości zadania.

   Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji Ojczyzny, podczas której mogliśmy usłyszeć pieśni w wykonaniu członków zespołu wokalno-instrumentalnego prowadzonego przez panią Dorotę. Po zakończeniu mszy, uczniowie naszej szkoły przedstawili krótki program artystyczny- scenę z życia Św. Marcina. Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali ulicami naszej miejscowości. Orszak prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Ciasnej ze św. Marcinem na koniu i pochodniami niesionymi przez uczniów klas V-VI naszej szkoły. Nie zabrakło też uczniów klas młodszych oraz przedszkolaków z lampionami.

   Po przemarszu wróciliśmy na plac kościelny. Dzięki współpracy ze świetlicą szkolną każdy mógł spróbować przepysznych rogali świętomarcińskich oraz napić się herbaty.  Na sam koniec wszystkie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy przy dźwiękach skocznej muzyki.

   Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie oraz przeprowadzenie uroczystości św. Marcina.

                                                                                                              Organizatorzy

                                        

 

Przeczytano: 797 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl