Aktualności

28 listopada 2018 21:15 | Aktualności

Wprowadzenie stopnia alarmowego ALFA na terenie woj. śląskiego

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o wprowadzeniu zarządzenia Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego.

"Wprowadza się pierwszy stopień alarmowy na obszarze województwa śląskiego oraz na terenie miasta Krakowa. Stopień obowiązuje od północy. Obowiązywać będzie do godz. 23:59 15.12.2018 r."

Decyzja premiera związana jest z organizowaną w Katowicach 24. Sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP 24).

Stopień ALFA to najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Z założenia jest sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

W czasie obowiązywania stopnia alarmowego ALFA mieszkańcy województwa śląskiego i Krakowa powinni zwrócić szczególną uwagę na wszelkie niestandardowe sytuacje i potencjalne zagrożenia. Chodzi o nietypowo zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych, samochody (szczególnie transportowe) zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.


Przeczytano: 251 razy. Wydrukuj|Do góry

Realizacja: IDcom-jst.pl