Aktualności

11 grudnia 2018 12:06 | Aktualności

UCZNIOWIE ZSP W CIASNEJ NA „DISNEY ON ICE”

6 grudnia 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciasnej, pod opieką p. Barbary Mrozek i p. Sylwii Galuska, wkroczyli w olśniewający świat przygód bohaterów Disneya na Gliwickiej Areny, gdzie miały okazję obejrzeć rewię łyżwiarską „DISNEY ON ICE”. Był to prawie dwugodzinny show profesjonalnej grupy łyżwiarzy. Całość historii zatopiona w świecie bajek Disneya.

Lodowy spektakl poprowadziła wspaniała Myszka Miki wraz z przyjaciółmi - Myszką Minnie, Goofie'm oraz Kaczorem Donaldem. Wspaniały Świat "Disney On Ice" to osiem historii rodem z Disneya. Zobaczyliśmy niecodzienne adaptacje znanych i lubianych bajek: „Zaplątani”, „Gdzie jest Dory?”, „Król lew”, „Kraina lodu”, „Mała syrenka”, „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, „Aladyn” i „Toy Story”. Postacie wyglądały naprawdę jak te z bajek!

Aktorów-łyżwiarzy było kilkudziesięciu, z kilku krajów. Scenografia ważyła 7 ton, a jej montaż trwał kilkanaście godzin. Zobaczyliśmy niesamowity kunszt łyżwiarzy: te wszystkie axelle, loopy, piruety czy inne salta wbijały w krzesło każdego. A to wszystko w przepięknych, bajkowych strojach.
Tak więc, zachwycająca jazda na lodzie, świetne nagłośnienie, imponująca scenografia oraz wiele niezapomnianych emocji wywierają wrażenie na każdym, nie tylko na dzieciach.
Barbara Mrozek.

Przeczytano: 608 razy. Wydrukuj|Do góry

Realizacja: IDcom-jst.pl