Aktualności

19 grudnia 2018 09:22 | Aktualności

Z życia szkoły SP Zborowskie

 Rok 2018, to przede wszystkim wielka rocznica związana ze 100 – leciem odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła podjęła działania upamiętniające to wydarzenie. Wzięliśmy udział w VI Dyktandzie Narodowym „Po polsku o historii”,w Czytaniu Narodowym oraz dzięki wsparciu Nadleśnictwa Lubliniec i Pana A. Kos – włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji sadzenia „Dębów Niepodległości”.

 Posadzony Dąb będzie przypominał nam o bohaterskiej przeszłości naszego narodu, a rosnąc będzie świadkiem rozwoju Niepodległej Rzeczypospolitej i wychowania nowych pokoleń w oparciu o wartości chrześcijańskie.

 Grudzień dla naszych uczniów to czas przygotowywania się do Świąt, Jasełek, Mikołaja w Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjnym w Rusinowicach, ale nie tylko...uczniowie z klas IV – VI uczestniczyli w Gminnym Konkursie Mistrz Pięknego Czytania w Ciasnej. Laureatem został uczeń SP w Zborowskiem – Jakub Pruski z klasy VI. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i z niecierpliwością czekamy na następne edycje.

 Odwiedzili nas również policjanci, którzy przypomnieli nam podstawowe zasady zachowywania się  na drodze i nie tylko, za co serdecznie dziękujemy. Natomiast Pan Przyrodnik opowiedział o swoich ukochanych gadach, które mogliśmy dotknąć i zobaczyć. To było naprawdę fascynujące spotkanie.

 W klasach II i III pedagog szkolny pani Joanna Sroczyńska przeprowadziła program rekomendowanej wczesnej profilaktyki „Cukierki”. Natomiast uczniowie klas starszych uczestniczą w wielu warsztatach zapobiegającym zachowaniom trudnym. Dla naszych najstarszych, wkraczających za chwilę w nowy świat, zostały zorganizowane zajęcia zawodoznawcze prowadzone przez specjalistów z Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Lublińcu. Miejmy nadzieję, że pomoże im to w wyborze swojej drogi życiowej.

Przeczytano: 422 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl