Aktualności

03 kwietnia 2019 09:26 | Aktualności

PIERWSZA EDYCJA „LUBLINIECKIEGO NIEBIESKIEGO BIEGU” WSPIERANA PRZEZ WOLONTARIUSZY Z ZSP W CIASNEJ

W kwietniu na całym świecie odbywają się akcje informacyjno – edukacyjne na temat solidarności z osobami autystycznymi. Organizowane w tym dniu wydarzenia mają na celu podnoszenie świadomości społecznej oraz budowanie postaw tolerancji wobec osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. Charakterystycznym motywem tego miesiąca jest kolor niebieski.
            Uczniowie z Ciasnej również  okazali swoją solidarność dla osób z autyzmem. Grupa dziesięciu wolontariuszy udała się do Lublińca, aby wspierać akcję organizowaną przez lublinieckiego radnego pana Łukasza Mikulskiego.

            Impreza pana radnego polegała na zorganizowaniu „Lublinieckiego Niebieskiego Biegu”, gdzie   wolontariusze ZSP świadczyli na rzecz organizacji kilka czynności. Głównym zadaniem było zabawianie najmłodszych uczestników imprezy w strojach: Bałwana Olafa, Minionka, Myszki Micky oraz różowych jednorożców. Świadczyli także prace organizacyjno – porządkowe w trakcie trwania biegu i po jego zakończeniu oraz rozdawali biegaczom fanty przekazane przez sponsorów imprezy biegowej.

            Wśród wolontariuszy nie zabrakło śmiałków chętnych do rywalizacji w biegu głównym w kategorii open, którzy zostali nagrodzeni dodatkowymi dyplomami.

            Uczniowie wraz z opiekunkami Szkolnego Koła Wolontariatu zawsze są chętni do pomocy przy różnego rodzaju imprezach charytatywnych i edukacyjnych.

            W trakcie trwania imprezy nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwaly pani Barbara Mrozek oraz pani Sabina Pyka.

 

Barbara Mrozek

Przeczytano: 194 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl