Aktualności

27 maja 2019 13:27 | Aktualności

Gminny Dzień Strażaka

W sobotę 25.05 w Sierakowie Śląskim odbył się Gminny Dzień Strażaka. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Strażaków, która odbyła się w Kościele Parafialnym Św. Piotra i Pawła. Następnie odbył się przejazd na boisko sportowe na którym nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. Najważniejszą częścią było przekazanie nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Sierakowie Śląskim – sfinansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego oraz przez Urząd Gminy Ciasna. Auto zostało wykonane przez firmę Szczęśniak. Nastąpiło również przekazanie wozu Star, który do tej pory służył w Sierakowie, do Glinicy.

Część rozrywkową rozpoczęły występy przedszkolaków wraz uczniami szkoły podstawowej. Następnie biesiadę ze śląskimi piosenkami oraz wybornymi żartami, poprowadził Roman Kurosz i Szwarne Karlusy. Gwiazdą wieczoru była Jesika, która zagrała swoje największe przeboje min. Wytatuowany w sercu, oraz znane i lubiane covery. Zabawę taneczną poprowadził, znany i lubiany - Zespół Sunrise.

Całości imprezy towarzyszyła darmowe dmuchańce, oraz bogato zaopatrzony bufet.

W trakcie imprezy odbył się mecz o mistrzostwo piłkarskiej A-klasy podokręgu Lublinieckiego pomiedzy LKS Sieraków Śląski a SPARTA II Lubliniec. Mecz zakończył się zwycięstwem sierakowskiego klubu!

 

 

Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry

Gminny Dzień Strażaka

Realizacja: IDcom-jst.pl