Aktualności

03 czerwca 2019 11:31 | Aktualności

Gminny Dzień Dziecka

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

W sobotę pierwszego czerwca odbył się Gminny Dzień Dziecka a dzieci opanowały cały teren. Pierwsza impreza na nowo zrewitalizowanym terenie koło Orlika, za szkołą w Ciasnej. Atrakcji było co niemiara, lecz rzecz jasna największą popularnością cieszyły się darmowe dmuchańce oraz euro-bangee. 

Na Orliku odbyły się zawody sportowe prowadzonymi przez Klub Sportowy Rybak Ciasna – w trzech konkurencjach, można było wygrać pamiątkowe medale.

Strażacy z OSP Ciasna zorganizowali szkolenie z udzielania pierwszej pomocy czy lania wody przy użycia węża strażackiego. Można było również dokładnie obejrzeć samochody.

Na tarasie, nowego na tym terenie budynku, Nieformalna Grupa STworzywo malowała twarze oraz prowadziła warsztaty ceramiki. Bardzo dziękujemy przedstawicielkom mażoretek, które dzielnie pomagały przez cały czas trwania imprezy.

W budynku przez cały czas trwania imprezy były puszczane bajki. Dzieci ,które zmęczyły się bieganiem mogły sobie poleżeć na materacach.

Były balony, wielkie bańki mydlane.

W programie artystycznym zaprezentowały się dzieci z całej gminy. Na początku wystąpiły Przedszkolaki z Ciasnej oraz ze Zborowskiego. Następnie wystąpili przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Ciasnej z klas IV-VII. Zaprezentowali piosenki, tańce oraz utwory instrumentalne.  Po tych wystepach był czas na prezentację sekcji działających w Gminnym Ośrodku Kultury. Pierwsze były Mażoretki Copacabana, które zaprezentowały układy, nagrodzone w tym roku medalami na Mistrzostwach Polski . Zaprezentowały się przedszkolaki, kadetki, juniorki oraz seniorki. Kolejną sekcją był GokVoice. Z pięknymi utworami Eneja czy Maryli Rodowicz. Następnie wystąpiła nieoceniona Gminna Orkiestra Dęta prezentując przeboje lat 80-tych w tym piosenki Bon Jovi.

W czasie występu orkiestry nastąpiło uroczyste otwarcie terenu, przez Pana Wójta Zdzisława Kuleja. Nastąpiło też poświęcenie terenu oraz przecięcie wstęgi.

Zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia była zabawa z Zespołem Sunrise.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia włączyli się w wolontariat: Als Pawelczyk, Zespół Sunrise, Klub Sportowy Rybak Ciasna, Strażakom OSP Ciasna, Nieformalnej Grupie STworzywo oraz dziewczętom z Mażoretek Copacabana.


Przeczytano: 932 razy. Wydrukuj|Do góry

Gminny Dzień Dziecka

Realizacja: IDcom.pl