Aktualności

03 lipca 2019 07:54 | Aktualności

Gala Absolwentów – “… ale to już było i nie wróci więcej!”

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

Słowa piosenki Maryli Rodowicz stały się mottem na pożegnanie absolwentów gimnazjum i ósmoklasistów w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Ciasnej a także pożegnania pewnego etapu historii szkoły.

19 czerwca jak co roku miała miejsce uroczysta Gala Gimnazjalna, która tym razem odbyła się pod nazwą Gali Absolwentów. Tegoroczna uroczystość różniła się bowiem od poprzednich, ponieważ mury naszej szkoły opuszczali nie tylko gimnazjaliści, ale również po raz pierwszy od wielu lat uczniowie klasy ósmej.

Na tegoroczną Galę Absolwentów zaproszono rodziców, Wójta Gminy, pana Zdzisława Kuleja oraz panią Łucję Matecką, która była pierwszym dyrektorem odchodzącego do historii Gimnazjum w Ciasnej.

Galę Absolwentów prowadzili absolwenci szkoły: uczniowie klas trzecich gimnazjum – Agata Kaczmarzyk i Simon Kaczmarzyk oraz szkoły podstawowej - Zuzanna Cieśla i Szymon Maniak – uczeń klasy siódmej.

Powagi i rangi nadał uroczystości staropolski taniec – polonez, najpierw pokazany multimedialnie w wykonaniu uczniów gimnazjum, a potem zatańczony przez uczniów klas piątych. Ten moment w symboliczny sposób podkreślił to, co odchodzi na zawsze, z tym, co nowe.

 Pani wicedyrektor Zespołu Małgorzata Gzyl przedstawiła prezentację będącą podsumowaniem, ale i wspomnieniem tego, co było, a dziś przechodzi do historii – pokaz multimedialny prezentował 20 lat funkcjonowania Gimnazjum w Ciasnej.

            Tego roku po raz ósmy Wójt Gminy, pan Zdzisław Kulej, wręczył stypendia uczniom,  którzy osiągnęli bardzo wysoką średnią i odnieśli sukcesy w licznych konkursach i zawodach. Tradycyjnie podczas Gali Absolwentów wręczono dyplomy i nagrody uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i mieli wzorowe zachowanie bądź wykazali się wzorową frekwencją lub zasłużyli na wyróżnienie w innej dziedzinie życia szkoły. Wyjątkowymi nagrodami były Statuetki Absolwenta wręczone Jakubowi Kowalikowi (gimnazjum) i Sebastianowi Ledwoniowi (szkoła podstawowa) - uczniom, który  uzyskali   najlepszy wynik z egzaminu. Ważną nagrodą było uhonorowanie  ucznia, który  wykazał się  empatią i ogromnym zaangażowaniem na rzecz potrzebujących – Laur Wolontariusza otrzymał Mateusz Sygula.

Od początku „narodzin” Gali  nieodzownym jej elementem było wręczanie Oskarów – statuetek przyznawanych w różnych kategoriach.   Nagroda ta jest tym ważna, że przyznają ją uczniowie swoim rówieśnikom. Wszyscy  więc uczniowie i wychowawcy z niecierpliwością oczekiwali momentu ogłoszenia wyników. W tym roku   szkolne Oskary w kategorii Mistrz i Wicemistrz Sportu otrzymali: Patryk Kucharski i Milena Reska. Kolejne statuetki  w kategorii Koleżanka i Kolega Roku  zostały przyznane Klaudii Kaczmarek i Kamilowi Badora.

Na tytuł Szkolnej Elegantki i Szkolnego Dżentelmena zasłużyli Wiktoria Paruzel i Mateusz Sygula. Ostatnie dwa Oskary zdobyli uczniowie w kategoriach: Nietuzinkowa Osobowość  - nagrodę odebrał Alan Poloczek - i Szkolny Dowcipniś – tytuł ten przypadł Dawidowi Wernerowi. Po raz ostatni w tym roku przyznano Oskara dla Supergimnazjalisty - ten zaszczytny tytuł otrzymała uczennica klasy III a – Agata Kaczmarzyk.

O swoich nauczycielach nie zapomnieli organizatorzy, czyli uczniowie klasy siódmej. W odegranej scence przedstawili ich charakterystyczne  elementy wypowiedzi,  zachowania i poruszania się.

Podczas Gali absolwenci prezentowali film lub prezentację multimedialną przedstawiająca ich zespół klasowy, po czym otrzymali świadectwa ukończenia szkoły z rąk swoich wychowawców, co zostało uhonorowane gromkimi brawami zgromadzonych.  Na zakończenie uroczystości w imieniu uczniów kończących szkołę słowa pożegnania i podziękowania skierowane do nauczycieli, rodziców i innych uczniów wygłosiły Agata Kaczmarzyk i Zuzanna Cieśla.

A potem już tylko „... czapki w górę!!!” Z jednej strony była radość z ukończenia szkoły a z drugiej żal rozstania. Przecież tyle razem się przeżyło ! Były przytulanki , uściski, polały się łzy. Po wielu wspólnie spędzonych latach przyszło się pożegnać. Aby ukoić smutek pożegnania, tradycyjnie na zakończenie uroczystości wszyscy odtańczyli belgijkę.

 Ta Gala z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli. Była to uroczystość niezwykła i wyjątkowa oraz bardzo wzruszająca.

 

 

Przeczytano: 743 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl