Aktualności

21 sierpnia 2019 10:44 | Aktualności

Jubileusz Partnerstwa Gmin

 

Z okazji 20-lecia partnerstwa Gmin Ciasna – Wolperswende, w dniach 02-05.08.2019 odbyły się obchody jubileuszu w Mochenwanegen w Niemczech.

Strona niemiecka zaprosiła przedstawicieli Gminy Ciasna, Gminną Orkiestrę Dętą oraz Mażoretki Copacabana.

W piątek po przyjeździe na miejsce odbyło się powitanie w hali sportowej oraz występy orkiestr. Na hali została przygotowana wystawa przygotowana przez Gerharda Tempel, ukazująca jego spojrzenie na 20 lat współpracy pomiędzy gminami a także przyjaźnie które, narodziły się w tym czasie pomiędzy mieszkańcami.

W sobotę rano odbyła się wycieczka do Ulm, a popołudniu festyn w Mochenwangen.

Na niedzielę gospodarze zaplanowali główne obchody 20–lecia Partnerstwa Gmin. Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo ekumeniczne. Następnie odbyły się przemówienia Burmistrza Wolpertswende Daniela Steiner oraz Wójta Gminy Ciasna Zdzisława Kuleja. Pan Wójt w swoim wystąpieniu przypomniał o zasługach osób, które doprowadziły do podpisania partnerstwa. Podziękował wszystkim zaangażownym osobom w tym: Wójtowi Waldemarowi Ploska oraz Burmistrzowi Eberhardowi Henrichowi , Honorowym Obywatelom Gminy Ciasna Państwu Christine i Hansa Schöllhorn, Panom Zimermmerman i Keberle, Proboszczowi Oswaldowi Bobrzik, Państwu  Elżbiecie i Henrykowi Cieślik, rodzinie Jerzego Kupki, rodzinie Bryłka i Strzelczyk. 20-lecie to czas podsumowań działań, w których uczestniczyli przedstawiciele różnych grup społecznych naszych mieszkańców, które zaowocowały znajomościami i przyjaźniami. „To właśnie przez wzajemne poznawanie się, współpracę mieszkańców, poprzez sportowców, młodzież i seniorów tworzą więzi, które pozwalają budować silne oparte na wartościach cywilizowanego świata wspólnoty dążące, do jak najlepszego funkcjonowania w zjednoczonej Europie. [...] To mieszkańcy naszych gmin tworzą klimat naszej wspólnej współpracy. Niech nadal się rozwija. Tworzymy wspaniałą rodzinę, pomagajmy sobie nawzajem, cieszmy się Wszyscy naszymi wspólnymi osiągnieciami. Niech trwa nasza współpraca, niech owocuje kontaktami z przyszłymi pokoleniami.” – takimi słowami zakończył swoje przemówienie.

Artystyczne występy Mażoretek Copacabana, Gminnej Orkiestry Dętej wraz z wokalistką Patricią Wilk zachwyciły publiczność. Wystąpiły również orkiestry z Niemiec w tym Orkiestra z Mochenwangen.

W poniedziałek rano nastąpiło pożegnanie oraz powrót do Polski.

Przeczytano: 1042 razy. Wydrukuj|Do góry

Jubileusz Partnerstwa Gmin

Realizacja: IDcom.pl