Aktualności

23 sierpnia 2019 15:56 | Aktualności

Dożynki Powiatu Lublinieckiego oraz Gminy Ciasna 2019 FOTORELACJA cz. II

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

Uroczyste obchody Dożynek rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji rolników Powiatu Lublinieckiego w Kościele Św. Trójcy w Ciasnej. Następnie odbył się barwny korowód z kościoła na teren przy hali sportowej.

Imprezę rozpoczęły powitania i przemówienia. Następnie zgodnie z tradycją, wręczono chleby przedstawicielom Gmin Powiatu oraz Sołtysom Gminy Ciasna.

W czasie imprezy odbył się konkurs na Najpiękniejszą Koronę Dożynkową, w której pierwsze miejsce zdobyła Glinica, miejsce drugie zajęła Wędzina, a trzecie miejsce Molna. W Konkursie na Najpiękniejszy Pojazd Dożynkowy, pierwsze miejsce zajęła Ciasna, drugie Glinica a trzecie Molna. W obu konkursach pozostałe sołectwa zajęły miejsce czwarte. Wszystkie miejsca zostały nagrodzone finansowo za udział w konkursach. (Po zebraniu materiałów z poszczególnych sołectw zostanie przedstawiony, w oddzielnym artykule, proces powstawania koron oraz pojazdów.)

W konkursie powiatowym na Najpiękniejszą Koronę Dożynkową pierwsze miejsce zdobyła Gmina Kochanowice, drugie Gmina Ciasna, oraz trzecie Gmina Koszęcin. W konkursie na Najpiękniejszy Pojazd Dożynkowy Pierwsze miejsce zajęła Gmina Ciasna, drugie Gmina Kochanowice, a trzecie Gmina Koszęcin.

W Ciasnej odbyły się prezentacje poszczególnych gmin. Oprócz wspaniałych zespołów z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, można było podziwiać uzdolnioną młodzież.

Wieczorem odbył się koncert Sławomira, na który czekało wiele osób. Po koncercie Sławomir wraz z żoną rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami.

Tegoroczne dożynki, były największą od lat imprezą plenerową w Gminie Ciasna. Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Teresie Królik, Radzie sołeckiej oraz wszystkim mieszkańcom zaangażowanym w wydarzenie. Dziękujemy wszystkim sołectwom za wspaniałe Korony Dożynkowe oraz Pojazdy.

Przeczytano: 1984 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Dożynki Powiatu Lublinieckiego oraz Gminy Ciasna 18.08.2019

Realizacja: IDcom.pl