Aktualności

11 września 2019 08:34 | Aktualności

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Sierakowie Śląskim

►►► Zapraszamy do oglądania relacji filmowej ◄◄◄

Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach, pełni zapału i chęci, drugiego września wkroczyliśmy w nowy rok szkolny 2019/2020. Za nami dwa miesiące odpoczynku, przed nami dziesięć miesięcy przygód, podróży, zabawy, zawierania przyjaźni i nowych znajomości. Nowe szanse na rozwijanie pasji, talentów, poznawanie nieznanego.

W inauguracji nowego roku szkolnego udział wzięli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Pani Sekretarz Gminy Albina Pogoda i Anna Brzenska.  Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście życzyli uczniom powodzenia, jak najlepszych ocen, jak najmniej smutków i problemów. Skierowali do dzieci i młodzieży słowa zachęty do owocnej nauki.

 

Część artystyczną uświetniającą uroczystość przygotowali uczniowie klasy II pod kierunkiem pani Barbary Kosytorz. Pierwszaki, patrząc na starszych kolegów, z entuzjazmem rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Dodatkowym atutem była też z pewnością słodka tyta, którą każdy z nich otrzymał. Odwiedził nas także Pan Marcin Wasyliszyn, przedstawiciel firmy Agro-As, dystrybutora Grupy Azoty, która organizowała akcję „Wyprawka szkolna”. W naszej szkole otrzymali ją uczniowie klasy I i II. Były to odblaskowe woreczki z przyborami szkolnymi. Takie gadżety z pewnością umilą naukę w szkole naszym najmłodszym kolegom i koleżankom.

 

Już na samym początku nagrody odebrali uczniowie wyróżnieni w konkursie plastyczno-literackim „Ja za 20 lat”, organizowanym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Byli to Antoni Roj i Zuzanna Czornik. Mistrzem recyklingu została Wiktoria Jelonek.  Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze więcej sukcesów w nowym roku szkolnym :)

 

Naszym uczniom życzymy wytrwałości i samych pozytywnych chwil w nowym roku szkolnym. Jak powiedział nasz wspaniały wieszcz, Adam Mickiewicz  „Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami”.

- Katarzyna Palmąka

Przeczytano: 843 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom.pl