Aktualności

17 grudnia 2019 13:12 | Aktualności

Ciekawostki z życia Przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Sierakowie Śląskim

Za progiem naszego przedszkola dziecko zdobywa wiedzę i nowe doświadczenia poprzez udział w ciekawych zajęciach dydaktycznych, nierzadko odbywających się poza terenem przedszkola  (wycieczki ) oraz poprzez ciekawe spotkania z zaproszonymi gośćmi, imprezy i uroczystości przedszkolne.

Dotychczas zwiedzilimyś kopalnię gliny w Panoszowie oraz Cegielnię Patoka i poznać linię produkcyjną cegły, każde dziecko otrzymało pamiątkową cegłę ze swoim imieniem.-Zwiedziliśmy również  zakład Firmy EJOT  w Ciasnej oraz poznaliśmy proces produkcji zaawansowanych tworzyw sztucznych i nowoczesnych technologii.

Powitanie jesieni odbyło się pod hasłem Wielkiego Przedszkolnego Grzybobrania w lesie, pod czujnym okiem pana leśniczego Jarosława Waryś. Sprzyjała nam nie tylko piękna, jesienna aura, ale przede wszystkim obfite zbiory grzybów. Pana leśniczego gościliśmy również w naszym przedszkolu. Wygłosił pogadankę na temat: „Przygotowania zwierząt do zimy”.

Odbyły się wycieczki do większych miast , dzięki którym dzieci miały okazję obcować  ze sztuką i rozbudzać zainteresowania teatralne: wycieczka do Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie na spektakl pt. „Trzy świnki”,  wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Opolu na spektakl pt. „Tygrysek Pietrek”, oraz wycieczka do Domu Kultury w Lublińcu na musical pt. „Mała Syrenka”. Również dla rodziców zorganizowaliśmy wieczór andrzejkowy w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie oraz taneczną zabawę andrzejkową.

A to nie koniec …

Jesienią dzieci  miały okazję wziąć udział w tradycyjnych wykopkach przy zbiorze ziemniaków, uwieńczone Świętem Pieczonego Ziemniaka wspólnie z rodzicami przy ognisku w ogrodzie przedszkolnym.

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej „Akademia Aguafresh”, wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Sierakowie Śl.  wybrali się 29.11.2019r.  do gabinetu  stomatologicznego pani doktor Melanii Gowarzewskiej.  Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy dentysty oraz wyglądem i wyposażeniem gabinetu stomatologicznego.

Z kolei tydzień wcześniej 21.11.2019r.  gościliśmy w naszym przedszkolu dentystę pana doktora Marcina Gowarzewskiego, który wygłosił pogadankę edukacyjną na temat: „Zdrowe zęby mam – dobrze o nie dbam”, oraz uświadomił jak ważne jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych.  

Rozwijaniu zainteresowań czytelniczych naszych młodych czytelników sprzyjają systematyczne, raz w tygodniu, wyjścia do Publicznej Biblioteki w Sierakowie w ramach projektu „Z książką na start,” i codzienne czytanie baśni i bajek.

Radosnej integracji przedszkolnej sprzyjał udział w następujących imprezach i uroczystościach:

Dzień Chłopaka, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, Święto Dyni,

 Dzień Pluszowego Misia, Akademia z okazji Święta Niepodległości Polski czy Andrzejki.

Dodatkowo nasze przedszkolaki miały okazję poznać pobliską hodowlę danieli, odwiedzić sklep organowy Pana Jacka Niesłonego i salon fryzjerski Pani Joanny Graby.

Poznanie piękna i bogactwa naszego regionu pozwala zakorzenić dziecko w jego regionalnym środowisku i uczy aktywnie spędzać czas.

 Serdecznie dziękujemy wszystkich za życzliwość i współpracę.

 

                                                                                                         Barbara Respondek

Przeczytano: 377 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom.pl