Aktualności

08 grudnia 2011 11:48 | Aktualności

Przedszkole dla wszystkich dzieci

 

 

W ramach projektu POKL "Przedszkole dla wszystkich dzieci" zakupiono pełne wyposażenie do dwóch sal - stoliki, krzesła, biurka dla nauczycieli oraz zestawy szafek do szatni i dywany. W meble zostały wyposażone sale w przedszkolach w Jeżowej i Glinicy. Zakupione zostały również komputery i sprzęt RTV – telewizory i radioodtwarzacze. Trafią one również do Glinicy i Jeżowej. Jest to podyktowane realizacją zadania z wniosku czyli utworzenia i wyposażenia nowych oddziałów przedszkolnych. Zarówno dzieci, jak i rodzice korzystają z dobrodziejstwa przebywania w przedszkolach w ramach nowo utworzonych oddziałów w Glinicy i Jeżowej oraz wydłużonego czasu pracy oddziałów w Ciasnej, Sierakowie, Glinicy i Zborowskiem.

W ramach projektu dzieci we wszystkich przedszkolach funkcjonujących na terenie Gminy Ciasna, w wieku od 3 do 5 lat korzystają z dodatkowych zajęć z języka angielskiego, rytmiki i logopedii. Zakupiono pomoce dydaktyczne nakierowane na możliwość prowadzenia tych zajęć.

Wszystkie dzieci będące beneficjentami ostatecznymi projektu, a jest ich 181 wzięły udział w wycieczce z elementami j. angielskiego oraz mogły mieć bezpośredni kontakt z artystami teatru z Krakowa w ramach teatrzyku z elementami j. angielskiego. Zarówno teatrzyk jak i wycieczka dały dzieciom możliwość nauki j. angielskiego poprzez inną formę edukacji czyli przekaz artystyczny i wyjazd w towarzystwie lektora j angielskiego.

W ramach tego samego działania realizowany jest projekt pod nazwą „Indywidualizacja nauczania i wychowania uczniów kl. I – III Szkół Podstawowych w Gminie Ciasna” i w całości nakierowany jest na uczniów szkół podstawowych i realizowany we wszystkich szkołach.

 


 

INFORMACJE NA TEMAT FINANSOWANIA PROJEKTU

 


 

Przeczytano: 3370 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

Realizacja: IDcom-jst.pl