Aktualności

14 czerwca 2012 16:02 | Aktualności

Festiwal piosenki dla przedszkolaków

W dniu  11 maja 2012 r.  odbył się w Gminie Ciasna Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej zorganizowany w ramach zajęć z rytmiki  realizowanych w ramach projektu „Przedszkole dla wszystkich dzieci” . Festiwal podzielono na dwa etapy:

 Etap pierwszy- przesłuchania przedszkolne  do  festiwalu

 Eliminacje te zostały przeprowadzone w godzinach porannych zajęć we wszystkich przedszkolach i wyłoniono z nich reprezentantów do   drugiego etapu na szczeblu gminnym.  Wszystkie dzieci biorące udział w porannych przesłuchaniach otrzymały upominek muzyczny – flet klasyczny.

Etap drugi – Minifestiwal Piosenki Przedszkolnej na szczeblu gminnym

 O godzinie 17.00 w salce przy kościele św. Trójcy  w Ciasnej rozpoczął się  Minifestiwal  Piosenki Przedszkolnej Ciasna 2012, w którym wzięło udział  24 przedszkolaków z całej Gminy. Imprezę poprowadziły panie: Anna Królik oraz Barbara Maciosek.

             Jury w składzie: pani Dorota Wołowczyk, pani Beata Prządka oraz pan Tomasz Onysek nie miało łatwego wyboru, gdyż  wykonania piosenek przez solistów stały na bardzo wysokim poziomie. Po długich obradach jury jednogłośnie wyłoniło następujące osoby do kolejnego etapu  Festiwalu Piosenki Dziecięcej, który został zorganizowany w dniu 12 czerwca 2012 r. w Boronowie: Marcel Wieczorek, Martyna Świtała, Patryk Błaszczyk, Kevin Wojsa, Michalina Wilczek, Martin Werner, Dominik Kąpała, Patryk Strzoda, Julia Mura, Klaudia Jelonek.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe w postaci: Dzwonki diatoniczne, piłki gumowe, bajki-baśnie+CD, a wyróżnione przedszkolaki dodatkowo zostały uhonorowane  statuetkami w formie nutek i dyplomami.  Do każdego z przedszkoli zostały przekazane  grupowe upominki : Wygibajtus – mata i tarcza ze strzałką oraz  Zestawy diatoniczne „bel-O-ton” – 10 dwonków z uchwytami z przeznaczeniem dla wszystkich przedszkolaków.

            Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Całą imprezę uświetniły występy taneczne wszystkich dzieci z Przedszkola w Ciasnej. Profesjonalne nagłośnienie zapewnili nam panowie: Marcin i Mateusz Pawelczyk, salę udostępniła nam Mniejszość Niemiecka, a przygotowaniem Festiwalu zajęli się nauczyciele i pracownicy z Przedszkola  w Ciasnej.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców i wszystkich osób  zaangażowanych w  organizację festiwalu.       

W dniu 12 czerwca 2012 r. odbyły się w Boronowie przesłuchania do XXVI Regionalnego Minifestiwalu Piosenki Dziecięcej.  W eliminacjach tych brało udział łącznie 71 dzieci z całego regionu, w tym 10 wcześniej wspomnianych przedszkolaków z naszej gminy.  Miło jest nam poinformować, że Kevin Wojsa z Przedszkola w Ciasnej jako jedyny przedstawiciel Gminy Ciasna reprezentował nas w dniu 14 czerwca 2012 r. w Koncercie Galowym Laureatów. Gratulujemy Kelvinowi i życzymy wielu sukcesów.

                                                                                  Nauczyciele Przedszkola z Ciasnej

Przeczytano: 3071 razy. Wydrukuj|Do góry

"Festiwal piosenki dla przedszkolaków"

Realizacja: IDcom-jst.pl